Παρουσίαση Μικρές ροζέλες - Eastern Rosella

Συζήτηση με θέμα Μικρές ροζέλες - Eastern Rosella, που ξεκίνησε από Marilenaki, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 10 Αυγ 2015.

1. Marilenaki

Marilenaki PB Member

Φέτος στο εκτροφείο μου έφερα ένα νέο είδος παπαγάλου, μικρές ροζέλες!
    Μελλοντικά θα παω και στις grimson αλλα και αυτο το ειδος εχει πανω του ενα σορο χρωματα και ένα πολυ γλυκο ηχο που μαρεσει πολυ! Σχετικά με τα άλλα μου είδη είναι αθορυβες και ντροπαλα πουλια.

Τα ζευγάρια μου στο 3οροφο ροζελοκλουβι τους

Ζευγάρι 1

ζευγάρι_ροζέλες8.jpg

Ζευγάρι 2

1ζευγάρι_ροζέλες2.jpg

Ζευγάρι 3

ζευγάρι_ροζέλες3.jpg ζευγάρι_ροζέλες4.jpg

και μια μοναχη αρσενικη rubino

αρσενική_ροζέλα_ρουμπίνοjpg.jpg

βεβαια με φουλ πτερρορια ακομα :p

Συνημμένα Αρχεία:

2. YannisK

YannisK PB Known Member

Πολύ όμορφες και φανταστικά χρώματα!
    Ποιες είναι οι διατάσεις των κλουβιών τους;

3. evans

evans PB Member

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ!!Να δω τι αλλο θα βαλεις σε αυτο το εκτροφειο που πρεπει να μας παρουσιασεις (συντομα ομως!)Πως ξεχωριζεις τα φυλα λογω μεταλλαξεων ?Επισης ποσο κοστισε τα ζευγαρια και τα κλουβια τους αν επιτρεπεται ?

4. Marilenaki

Marilenaki PB Member

η κλουβα ειναι μονοκομματη και χωριζεται σε 3 κλουβια ξεχωριστα, πρεπει να ειναι αλουμινιο. Την ειχα παρει πριν 1 χρονο περιπου απο αγγελια, το ζευγαρι στα 100.
    οι ροζελες ειναι διμορφικα πουλια και φαινεται το φυλο τους απο το φτερωμα τους.
    μπορεις να δεις και εσυ τις διαφορες τους

αρσενικο

θηλυκο

αρσενικο

θηλυκο

5. sarpijk

sarpijk PB New Member

Ειναι πανεμορφα και σιγουρα συντομα με τη φροντιδα σου θα λαμψουν και θα ομορφυνουν κι αλλο!

6. evans

evans PB Member

Καλά τώρα είναι σε πτεροροια και δε βγαζω άκρη :p .!Ο διμορφισμος ισχύει και για τις μεταλλάξεις? Να σου πω η τροφή σου πέφτει ουρανοκατεβατη ή είσαι δικηγόρος :p Πώς ταιζεις τοσα πουλιά? :) (να ξερεις δε θέλω να φανώ αδιακριτος )!

7. Marilenaki

Marilenaki PB Member

ναι ισχυει και για τις μεταλλαξεις αυτο.

8. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

ομορφα πουλακια και καλο το κλουβι τους να τα χαρεις!

9. alicedros

alicedros PB Supporter

Πανέμορφα όλα τους και να τα χαίρεσαι Μαριλένα μου!! :) Τα μικρά που θα αποκτήσουν θα τα ταίσεις εσύ?? Έτσι ώστε να τα εξημερώσεις?

10. Marilenaki

Marilenaki PB Member

οταν με το καλο βγαλω μωρακια πολυ πιθανον μετα τις 20 μερες αν ολα πανε καλα να τα παρω ναι

Μοιραστείτε

Φόρτωση...