Μηπως να βαλω φωλια στα κοκατιλ μου;

Συζήτηση με θέμα Μηπως να βαλω φωλια στα κοκατιλ μου;, που ξεκίνησε από MARAKI, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 18 Φεβ 2009.

1. MARAKI

MARAKI PB New Member

γεια σασ!σημερα το πρωι ειδα τα κοκατιλ μοθυ να ζευγαρωνουν...αν και αποι τοτε που τα πηρα μου παν οτι ειναι ζευγαρι αλλα συνεχεια μαλωνουν...ακομη κ τωρα που τα ειδα να ζευγαρωνουν δν ξερω??δν εχω κανει καμια προετοιμασια τιποτε απολυτωσ ουτε αυγο εβαζα ουτε τα χωρισα τιποτα...μηπωσ πρεπει να βαλω φολια???

2. vasileia

vasileia PB New Member

βάλε φωλιά κ άστα αν είναι η ώρα τους θα τη φτιάξουν,αλλά αν είναι πολύ μικρά μην τα αφήσεις να γεννήσουνε:)

3. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Βασιλεια μου!Η Μαρια δεν εχει πια ζευγαρακι...:p

4. MARAKI

MARAKI PB New Member

ναι δυστυχως:(χασαμε το αρσενικο!

5. vasileia

vasileia PB New Member

αλήθεια,απο τί?λυπάμαι πολύ...:(

6. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  7. vasileia

vasileia PB New Member

ααα...τελικά γέννησε?

8. MARAKI

MARAKI PB New Member

οχι την λυπυθηκα κ δεν εβαλα φωλια αλλα σκευτομαι να βαλω γιατι κανει κατι κηνησεις(οπως καθεται πανω στην ουρα της) το κανε και τοτε που ηθελε να γεννησει κ (γεννησε)

9. vasileia

vasileia PB New Member

τα πέταξες τα αυγουλάκια?

10. MARAKI

MARAKI PB New Member

ναι τα πεταξα τα ειχε παρατησει...κ δεν εμπαινε κ καθολου στην φωλια

11. vasileia

vasileia PB New Member

θα μπορούσες να τα βάλεις στο ψηγείο κ να τα δώσεις σε κάποιον άλλο που έχει κοκατίλ,για να βγούν τα μικρά,είχαν ξαναγεννίσει?

12. MARAKI

MARAKI PB New Member

οχι δεν ειχαν ξαναγεννησει..αλλα πως θα κρατιοντουσαν?αλλωστε τα παιδια απο δω μου ειπαν οτι επιδη ειχαν περασει μερεσ ειχαν χαλασει

13. vasileia

vasileia PB New Member

κρίμα,τώρα δεν θα έχεις απογώνους του...

14. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Δεν μπορούν να συντηρηθουν τα αυγά στο ψυγείο, χρειάζοντε πιο ευνοικές θερμοκρασίες και κρατάνε για λίγες μέρες, όλα αυτά την στιγμή που δεν έχει αρχίσει η επώαση. Αν η επώση ξεκινήσει τότε τα αυγά με την απότομη αλλαγή θερμοκρασίας, χαλάνε.

15. vasileia

vasileia PB New Member

δεν το ήξερα;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...