Με τι καναρα να ζευγαρωσω την καρδερινα;

Συζήτηση με θέμα Με τι καναρα να ζευγαρωσω την καρδερινα;, που ξεκίνησε από lazikos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 12 Απρ 2008.

1. lazikos

lazikos PB New Member

Καλησπερα .
    Μια καρδερινα με τι ρατσας καναρα θα ηταν καλυτερα να την ζευγαρωσω?

2. mortal1

mortal1 PB New Member

Δεν παίζει κάποιο ρόλο,αλλά γιατί να χαλάσεις ράτσα και όχι μια κοινή κανάρα?

3. lazikos

lazikos PB New Member

κοινη ενοεις τις κιτρινες?

4. mortal1

mortal1 PB New Member

Κοινά κανάρνια εννοούμε τα μπάσταρδα τα ελληνικά τα δικά μας!

5. νικ1

νικ1 PB New Member

καλησπερα φιλε αναλογα τι θελεις να κανεις αν θελεις να πας σε εκθεσεις και θελεις μουλους με ωραια χαρακτιριστικα βαζεις και τις αναλογες καναρες μωσαικα μαυροπρασινα και πολλα αλλα εσυ τι θελεις οχι οτι και μια απλη καναρα δεν θα βγαλει ωραια πουλια αποφασισε και εδω ειμαστε παντως οτι και να κανεις σου ευχομαι καλη τυχη.

6. lizard

lizard PB Member Article Writer

Απο οτι εχω ακουσει λενε οτι πρεπει την καρδερινα να την ζευγαρωνουμε με σκουρες καναρες γιατι η καρδερινα φοβατε τα φωτεινα χρωματα της καναρας οπως(κιτρινο,κοκκινο,ασπρο κτλ)και ετσι δεν ζευγαρωνει αυτο ισχυει;

7. BISBA

BISBA PB New Member

8. lizard

lizard PB Member Article Writer

ευχαριστω φιλε ηταν η καλυτερη απαντηση που θα μπορουσε να μου βαλει καποιος μου ελυσσε ενα σωρο απορειες και παλι ευχαριστω.

9. BISBA

BISBA PB New Member

Υπάρχουν και φωτογραφίες αλλά δεν τις βρίσκω τώρα.
    Αν μπωρεί κάποιος;

10. Λέλος

Λέλος Banned

Το καλύτερα είναι θεωρητικό φαντάζομαι. 1) Θες ομορφιά χρωμάτων τότε με χρωματιστά κόκκινα πουλιά και γιατί όχι σκουφάτα(μου αρέσουν εμένα). 2) Θες ποιότητα φωνητική? με οποιαδήποτε κοινή ή άλλη, βάλε και μπόλικη τύχη στο ζευγάρωμα !

11. BISBA

BISBA PB New Member

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  12. kostasg

kostasg Banned

Αν φίλε μου το επιχειρείς για πρώτη φορά καλό θα ήταν να προτιμήσεις καναρα σκουρόχρωμη από αυτές που τις αποκαλούμε ντόπιες(σκουροπρασινοκίτρινες)Επίσης καλό είναι να είναι πρωτάρα με σπαθάτο παράστημα.Εάν δεις ότι ο αρσενικός σου είναι καλός και βατεύει τοτε του χρόνου βάλε του μια πιο ανοιχτόχρωμη.Εάν ο αρσενικός βατεύει τότε δεν θα έχει πρόβλημα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...