Με τί μου προτεινετε να ζευγαρωσω ενα γιορκσάιρ;

Συζήτηση με θέμα Με τί μου προτεινετε να ζευγαρωσω ενα γιορκσάιρ;, που ξεκίνησε από ΤΗΑΝΟΣ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 27 Σεπ 2009.

1. ΤΗΑΝΟΣ

ΤΗΑΝΟΣ PB New Member

πηρα τον αυγουστο ενα γιορκσα'ι'ζ και θελω να το ζευγαρωσω τι προτηνετε να παρω αλλο ενα γιορκσαι'ι'ζ η μπορω να το ζευγαρωσω και με κοινο καναρινι ??;

2. Serinia

Serinia PB New Member

Ενα πουλι οποιας ρατσας το ζευγαρωνουμε παντα με την ρατσα που ανηκει.Ενα γιορκσαιρ με ανα αλλο γιορκσαιρ.Ενα Gloster με ενα αλλο Gloster,κλπ.

3. ΤΗΑΝΟΣ

ΤΗΑΝΟΣ PB New Member

ευχαριστω για την απαντηση αυτο κανω και εγω αλλα μου το προτηνε ο πετσοπας που το πηρα και μου φανηκε περιεργο γιαυτο ρωτησα και συγκεκριμενα μου ειπε να το κανω ετσι για να εβγαζα ενα ενδιαμεσο μεγεθος. και κατι αλλο εχω ρωτισει σε δυο μαγαζια αυτο τον καιρο τα δινουν απο 60 εως 80 ευρο ειναι καλες οι τιμες??

4. Serinia

Serinia PB New Member

Απο τιμες στα συγκεκριμενα πουλια δεν ξερω .Αλλα αυτο που ειπες μου κανει εντυπωση .Τι νοημα εχει να ωγαλεις ενδιαμεσα πουλια ?Τα γιορκσαιρ ειναι υπεροχα πουλια και μεγαλα ,μην τα χαλασεις.

5. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Σε λίγους μήνες θα γίνει η έκθεση του Π.Ο.Κ και εκεί θα βρείς και πολλά και καλά πουλιά.
    Ισως μάλιστα κάποια αρκετά φθηνότερα και θα έχεις όφελος την γνωριμία με τον εκτροφέα
    και κάποια μυστικά της ράτσας.Αυτό το πετ-σόπ είναι καλύτερα να το ανταμείψεις με την
    αδιαφορία σου. ;)

6. manos74

manos74 PB New Member

φιλε μου ολα τα πουλια τα ζευγαρονουμε με οτι πουλι θελουμε τωρα απο την στιγμη που εχεις ενα καλο πουλι δεν βλεπω τον λογο να το ζευγαρωσεις με ενα ασχετο πουλι παρε λοιπον ενα γιορκσαιρ και καλη επιτιχια οσο για της τιμες που αναφερεις τα 60 μου φενονται λιγα για τα στανταρ του ηρακλειου που ειμαι εγω γυρο στα 80 τα βρισκεις εδωπερα και αν πας απο την εκθεση που σου προτινουν μπορει να τα πλειρωσεις και 100 επειδη και καλα ειναι εκθεσιακα

7. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

μαλλον στο ειπε γιατι δεν θα ειχε αλλο γιοκσαιρ να σου πουλησει!

Συμφωνω!

8. jenia21

jenia21 PB New Member

Παιδια ειμαι κατοχος Γιορκσαιρ και σαν μεγεθος με ενα κοινο καναρινι ειναι τουλαχιστον το διπλο μεγεθος πως θα ζευγαρωσουν;
    μαλλον στο ειπε γιατι δεν θα ειχε αλλο γιοκσαιρ να σου πουλησει!
    Συμφωνω απολυτα.Αυτοι οι πετ σοπαδες δεν ξερουν τι λενε για να πουλησουν.Πριν καποια χρονια μου πουλησε ζευγαρι γιορκ να εχω να το θυμαμαι μου ειπε.Ακομα το θυμαμαι ηταν δυο αρσενικα.

9. ΤΗΑΝΟΣ

ΤΗΑΝΟΣ PB New Member

σας ευχαριστω για τις απαντησεις θα παρω αλλο ενα να τα βαλω μαζι ειχε και αλλα γιορκσαιρ δεν ξερω γιατι μου ειπε να το βαλω με κοινο

Μοιραστείτε

Φόρτωση...