Με προβληματιζουν οι κουτσουλιες των lovebirds μου

Συζήτηση με θέμα Με προβληματιζουν οι κουτσουλιες των lovebirds μου, που ξεκίνησε από herodotos, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 8 Οκτ 2009.

1. herodotos

herodotos PB New Member

παιδιά οι κουτσουλιές των Lovebirds μου είναι απ΄εξω υγρο διάφανο και μεσα δεν είναι στερεό να ανησυχίσω?

2. marikaki

marikaki PB New Member

Τι τους τάιζες τις τελευταίες ημέρες; Να ξέρεις ότι η θηλυκιά όταν μπεί σε διαδικασία αναπαραγωγείς θα έχει χαλαρές κουτσουλιές μέχρι να γεννήσει τα αυγά. Και εγώ δεν το ήξερα, και τους έκανα θεραπεία για διάρροια, ενώ αυτά τα καημένα ήταν έτοιμα για γέννα... Δεν ξέρω εάν και για τα δικά σου ισχύει το ίδιο, γι'αυτό κοίτα τις τους ταίζεις και εάν νομίζεις ότι κάτι τους έχει πειράξει, κόψε τα φρούτα και τα λαχανικά για λίγο, ή τις πολυβιταμίνες (δεν πρέπει πάνω από μια εβδομάδα να τους χορηγείς πολυβιταμίνες γιατί κουράζετε ο οργανισμός τους) και βάλε τους λίγο παξιμάδι, η φρυγανιά.

3. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

4. Victoria

Victoria PB New Member

Η συμπεριφορα τους πως ειναι?δειχνουν να ειναι αρρωστα?καμμια φορα συμβαινει να ειναι τα περιττωματα λιγο περιεργα αναλογως τι εχουν φαει...μπορει απλα να ετυχε!
    Αν συνεχιστει τοτε να αρχισεις να ανησυχεις!

5. melagio80

melagio80 PB Member

Μηπως απλα εφαγαν κατι,ισως πολυ φρουτο?
    Αλλαξες την τροφη τους?

6. herodotos

herodotos PB New Member

όχι δεν άλλαξα τίποτα μόνο προχθές τους έβαλα 4-5 δημητριακά και τους άρεσαν πολύ.δεν τρώνε φρούτα μόνο μαρούλι

η συμπεριφορά τους είναι όπως πριν δηλαδή ουρλιάζουν όλη την ώρα και παίζουν ασταμάτητα μεταξυ τους

7. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Μάλλον το μαρούλι θα φταίει, επειδή έχει μεγάλη περιεκτικότητα σε νερό... Τους δίνεις κάθε μέρα?

8. herodotos

herodotos PB New Member

όχι μία φορά την εβδομάδα

9. Steliospir

Steliospir PB New Member

το μαρουλι φταει!μην το ψαχνουμε αλλο...την ιστοσελιδα που σου εδειξε η ρουλα αποθηκευσε την,μαθε την απεξω δεν ξερω τι τηα κανεισ!ειναι πολυ χρισιμη!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...