Μεχρι ποια θερμοκρασία αντεχουν τα Τιμπραντο;

Συζήτηση με θέμα Μεχρι ποια θερμοκρασία αντεχουν τα Τιμπραντο;, που ξεκίνησε από αιγινα, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 9 Δεκ 2013.

1. αιγινα

αιγινα PB New Member

καλησπερα.εχω φτιαξει μια κλουβα 2χ2,και μεσα εχω 15 πουλακιαη οροφη της εχει μπετο,καθως και τοενα πλαινο. στο υπολοιπο εχω βαλει διπλο ναυλον εμποριου.επειδη φοβαμαι το κρυο,βαζω τη νυχτα ενα πολυ μικρο σωμα καλοριφερ .σε ποια θερμοκρασια πρεπει να φθασει το θερμομετρο που εχω μεσα και ποσο αντεχουν τα τιμπραντο μηπως παθουν τιποτα απο την πολυ ζεστη η πυρωσουν προωρα;

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Από τη στιγμή που είναι περιορισμένος ο χώρος από παντού, αντέχουν και χωρίς θέρμανση.

Έτσι όπως τα έχεις όμως κλειστά από παντού, δεν είναι σκοτεινά; Όπως και να το κάνουμε το νάιλον κόβει το φως.

3. thanasis

thanasis PB New Member

Αφού τα έχεις καλυμένα με νάυλον για την περιοχή σου το καλοριφέρ είναι περιττό.
    Βέβαια εάν το αφαιρέσεις πρέπει να γίνει σταδιακά και όχι αυτές τις μέρες που έρχετε κύμα ψύχους

4. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Δεν έχεις κανένα μα κανένα θέμα.

Εχω δει εκτροφή με χιόνι πανω στις ταίστρες και τα πουλάκια να είναι μια χαρά.

Απαγορευτικό......το ρευμα του αέρα.

5. αιγινα

αιγινα PB New Member

σας ευχαριστω.φως υπαρχει αφθονο.ρωταω γιατι ειναι καλυτερα να μην κλαιμε και οι δυομας και τα πουλακια κι εγω.οκ

6. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

Όλα μαζί θα τα ζευγαρώσεις, ανάμικτα?

7. αιγινα

αιγινα PB New Member

δεν καταλαβαινω τα αναμεικτα.ζευγαρια ειναι.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...