Μετρα προστασιας για τα πουλια μας - παρατραβηγμενα;

Συζήτηση με θέμα Μετρα προστασιας για τα πουλια μας - παρατραβηγμενα;, που ξεκίνησε από lancashire, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 25 Οκτ 2008.

1. lancashire

lancashire PB New Member

η πηγη PetBirds and Poultry

διαβαζωντας το βλεπω καποια μετρα οπως
    εαν εχουμε επισκεπτες που εχουν δικα τους πουλια να μην τους αφηνουμε κοντα στα δικα μας,
    η οπως οταν ερχομαστε σπιτι για παραδειγμα απο ενα πετ σοπ να απολυμαινομαστε ολοκληροι

αμερικανιες η εχουν βαση?
    τι λετε?

ΜΦΧ
    Πανος

ΕΑν ειναι σε λαθος τμημα παρακαλω μετακομιστε το

2. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

--Παναγιώτη φαντάζομαι θα υπάρξουν πολλές απαντήσεις
    στην ερώτησή σου,που ΔΕΝ θα γέρνουν όλες στην ίδια πλευρά.
    Εγώ θα σου έλεγα πάντως,οτι με μεγαλύτερη ευκολία θα αγόραζα
    κάποιο ακριβό πουλί, απο έναν παράξενο,ιδιότροπο τύπο που πριν μπώ στην εκτροφή του,
    θα μου φόραγε μάσκα και θα με έβαζε να πατήσω στο χαλάκι με το αποστειρωτικό μείγμα, παρά απο έναν
    άνετο ,"μάγκα" που είναι σίγουρος οτι τα -ΔΙΚΑ ΤΟΥ- δεν έχουν ανάγκη απο τέτοιες μπούρδες.

3. AMELIA

AMELIA PB New Member

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα... έτσι είναι...

4. Yasmin

Yasmin PB Member

Όταν πήγα να πάρω τον Σενεγαλέζο μου από το εκτροφείο, όση ώρα περίμενα δυο φορές σφουγγάρισαν τα πούπουλα και τις ακαθαρσίες και για να τον πάρω στα χέρια μου, έδωσε ένα αποστειρωτικό πρώτα να τα πλήνω αλλά και μετά αφού τον έβαλα στο κουτί μεταφοράς.. Με ρώτησε αν το κλουβί που θα τον βάλω είναι αποστειρωμένο κλπ.. Εμένα ανέβηκε στην υπόληψή μου! Φύλαγε τα ρούχα σου! ;)

5. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

εφη ειμαι σιγουρος οτι πηγες στην αντα ε? δυστυχως τα παρατησε απο οτι ξερω...

6. Yasmin

Yasmin PB Member

Ναι το βρήκες Δημήτρη! Όλοι την ξέρετε τελικά! Ναι δεν κάνει άλλο εκτροφές δυστυχώς..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...