Μεταφορα πουλιων στις διακοπες

Συζήτηση με θέμα Μεταφορα πουλιων στις διακοπες, που ξεκίνησε από EiriniKt, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 24 Ιουν 2014.

1. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Σε λιγο καιρο θα παω για 3-4 μερες σε ενα νησακι για διακοπες.Ξερω οτι ειναι μικρο το διαστημα για να κουβαλησω ολα τα πουλια μαζι, αλλα δεν εχω καποιον για να τα κρατησει οποτε θα τα παρω μαζι μου.Γινεται να τα βαλω ολα σε μια ζευγαρωστρα με χωρισμα; Εχω δυο παραδεισια δυο καναρινια και παπαγαλο, θα μπορουσα να βαλω στη μια πλευρα τα παραδεισια και στην αλλη τα υπολοιπα ή καπως ετσι; Εσεις τι μου προτεινετε;

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Να μην τα πάρεις μαζί σου. Καθάρισμα την προηγούμενη, γέμισμα τις ταΐστρες, δύο ποτίστρες με φρέσκο νερό, έφυγες.

3. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Δηλαδη δεν θα εχουν προβλημα λες ε; Και τον Αυγουστο, που πηγαινω διακοπες στο εξωχικο μου γι 20μερες περιπου, θα μπορουσα να τα χωρισω καπως ετσι;

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Γενικά πρόσεχε το παπαγαλάκι σου που είναι μικρό.
    Και όχι δυστυχώς δεν γίνεται χρειάζεσαι τουλάχιστον 3κλουβιά.

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Για 20 μέρες δεν μπορούν να μείνουν χωρίς φροντίδα.

6. EiriniKt

EiriniKt PB Member

ναι, γι αυτο θα το παρω μαζι μου.Σασ ευχαριστω, μαλλον θα φτιαξω μονη μου ενα κλουβι που θα χωριζεται σε 3 μικροτερα για να το μεταφερω πιο ευκολα

7. alicedros

alicedros PB Supporter

Μα 2 ζευγαρώστρες και ένα κλουβάκι για το παπαγαλάκι είσαι μια χαρά! Το να τα βάλεις στο πίσω κάθισμα δεν παίζει?? Δε χωράτε??

8. EiriniKt

EiriniKt PB Member

χωραμε χωραμε! Απλα σκεφτομουν μηπως μπορουσα να εξοικονομισω χωρο γιατι εκει στο σπιτι στο χωριο ειμαστε πολλα ατομα και δεν θα εχω και τοσο χρονο για την περιποιηση τριων κλουβιων!Αλλωστε και τωρα τα εχω χωρισει ετσι, σε 2 ζευγαρωστρες και 1 κλουβι, και μου φαινεται λιγο δυσκολο να τα κουβαλησω ετσι στις διακοπες, ειναι και το χωριο μου 7 ωρες μακρια :p

9. maria p

Ειρήνη καλύτερα τρία κλουβιά παρά μέσα στις διακοπές τίποτα προβλήματα και τρεχάματα.

10. EiriniKt

EiriniKt PB Member

ισως παρω μικροτερα κλουβακια, γιατι λιγο δυσκολο να κουβαλησω 2 ζευγαρωστρες και ενα κλουβι, ασε που η μια ζευγαρωστρα ειναι τεράστια! Παντως αφου το λετε εσεις θα τα εχω ξεχωριστα

11. maria p

Η ζευγαρώστρα δεν χωρίζει; Να πάρεις μία ζευγαρώστρα και ένα κλουβί;

12. EiriniKt

EiriniKt PB Member

ναι χωριζει, μπορει να κανω και αυτο

13. alicedros

alicedros PB Supporter

Πες μας αν θες διαστάσεις της ζευγαρωστρας.... Πόσο τεράστια είναι?

14. YannisK

YannisK PB Known Member

Υπάρχουν και τριπλές ζευγαρώστρες (με 2 χωρίσματα) αν σε ενδιαφέρει!

15. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Αλικη, 70×65×60
    Και Γιαννη ναι το γνωρίζω, αλλα και παλι ειναι δυσκολο στη μεταφορα, πιανει αρκετο χωρο και εκτος αυτου θα παρω μαζι μου και το σκυλο μου και το χαμστερ οποτε θα γεμισουμε κλουβια...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...