Μεταφορα καναρινιων με καραβι

Συζήτηση με θέμα Μεταφορα καναρινιων με καραβι, που ξεκίνησε από Gaara, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 29 Απρ 2009.

1. Gaara

Gaara PB New Member

Ξερετε ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για μεταφορα των καναρινιων στο καραβι???Δυστυχως εχω αυτο το προβλημα και με ταλαιπωρει πολυ.Ταξιδευω απο Αθήνα χανια το ταξιδι κραταει ολο το βραδυ και δεν ξερω αν ειναι ασφαλες να τα αφησω στο αυτοκινητο στο γκαραζ η πρεπει αναγκαστικα να τα εχω μαζι μου πανω..Αν μπορειτε να απαντησετε εγκαιρα γιατι ταξιδευω αυριο.:)

2. stav

stav PB New Member

Πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να το εχεις μαζι σου.

3. giann

giann PB New Member

Αφού έχεις αυτοκίνητο δεν υπάρχει πρόβημα να τα αφήσεις μέσα σαυτό στο γκαράζ.Απλά αν θέλεις άφησε το ένα παράθυρο λίγο ανοιχτό(οριακά 1 ποντάκι).
    Και για σένα είναι καλύτερα να μην τα κουβαλάς και για τα πουλάκια να μην στρεσάρονται περισσότερο.Στο γκαράζ κατα την διάρκεια του ταξιδιού δεν κυκλοφορούν άνθρωποι,είναι κάπως σκοτεινά και τα πουλάκια θα είναι πιο ήρεμα.
    Εγώ αυτό κάνω όποτε ταξιδεύω για Χίο(8-9 ώρες,βράδυ)

4. Gaara

Gaara PB New Member

Nαι..αλλα ειναι πολυ δυσκολο...φωτα ανθρωποι...Θα το κανω μονο σε περιπτωση που ειναι απαγορευτικο να τα αφησω στο αμαξι να κοιμουνται..Θα ηθελα να τα στρεσαρω οσο το δυνατον λιγοτερο..Αν ξερει καποιος για συνθηκες σε γκαραζ πλοιου...παρακαλω παιδια:confused:

5. Gaara

Gaara PB New Member

Ευχαριστω γιαννη τωρα το ειδα.Δυστυχως αυτο με τις μετακινησεις ειναι ενα θεμα..θα τα αφηνα αμαξι αλλα ειχα αμφιβολια μηπως τα καυσαερια και η θερμοκρασια μεσα ειναι επικυνδινα.αλλα τωρα ηρεμησα καπως:).

6. Pigaki

Pigaki PB New Member

ΠΟΤΕ τα πουλια στο γκαραζ! Φιλοι ναυτικοι μου εχουν μιλησει για πολλες περιπτωσεις θανατων κατοικιδιων στο γκαραζ, απο ζεστη και αναθυμιασεις!
    Θα τα παρεις μαζι σου στο χωρο επιβατων και θα τα βαλεις διακριτικα σε μια ησυχη γωνια. Θα εχεις κ ενα σκουρο πανι για να τα σκεπασεις το βραδυ. Δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα
    Πρακτικα γινεται συχνα, και ουτε το πληρωμα ουτε οι επιβατες φερνουν αντιρρησεις

7. Gaara

Gaara PB New Member

Τοτε θα τα σκεπασω απο την αρχη με καποιο πανι αν ειναι ετσι..να μην βλεπουν πολυ κοσμο,και αναγκαστικα θα τα παρω μαζι μου.πολυ μεγαλη ταλαιπωρια ομως..ειδικα την ωρα που θα κατεβαινω παλι στο γκαραζ..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...