Μεταφορά καναρινιού οδικώς

Συζήτηση με θέμα Μεταφορά καναρινιού οδικώς, που ξεκίνησε από Goyeah, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 9 Ιουλ 2009.

1. Goyeah

Goyeah PB New Member

Γεια σας!
    Θέλω να μεταφέρω για τις διακοπές μου το καναρίνι μου.Πώς θα το κάνω για να μην του δημιουργήςω προβλήματα?

2. ΗΣΑΠ

ΗΣΑΠ PB New Member

Εξαρτάτε που έχεις σκοπό να το πας και πως θα το πας

3. asprokanarini

asprokanarini PB New Member

Πάντως το δικό μας που το πηγαίνουμε στο χωριό κάθε καλοκαίρι και το αφήνουμε στη γιαγιά, τρέμοντας μην το φάει καμιά γάτα από το περβάζι, το μεταφέρουμε με το κλουβί στην αγκαλιά, κάνουμε μια στάση στα μισά (ταξίδι 3.30 ωρών) και το βγάζουμε στο καφενείο να ξεκουραστεί. Για μερικές μέρες δεν κελαηδάει (από το σοκ του ταξιδιού) αλλά μόλις εγκλιματιστεί και δει γνώριμα πρόσωπα γύρω του, ησυχάζει και επανέρχεται. Αν κάνετε στάση προσέξτε μην το ξεχάσετε μέσα και σκάσει. Βγάλτε το οπωσδήποτε στο καφενείο, πάνω σε μια καρέκλα, για να σας βλέπει.

4. Goyeah

Goyeah PB New Member

Σκοπεύω να παω στον Μαραθιά Γαλαξιδίου οδικώς

5. argiroula

argiroula PB New Member

;)Εγω πηγενω απο Αθηνα -Σαλονικη και αντιστροφα Τα περνω μαζι μου στα κλουβακια τους.Τα μεταφερω σκεπασμενα με ενα σκουρο πανι για να μη τρομαζουν χωρις νερο στις ποτιστρες και κανω δυο στασεις για να τους βαλω νερακι ...Μια χαρα ταχιδευουν...

6. THODORIS1982

THODORIS1982 PB New Member

εγω πριν μερικα χρονια ταξιδευα οδικως Καλαματα-Λαρισα πολυ συχνα.Μιλαμε για ταξιδι 7 ωρων.Τοτε ειχα 3 καναρινακια που δε μπορουσα να τα δωσω καπου να τα προσεχουν οσο εγω ελειπα ετσι αναγκαστηκα καταλαμβαναν τα πισω καθισματα του αυτοκινητου.Δε υπηρξε ποτε προβλημα.Απολαμβαναν το ταξιδι με λαικα ακουσματα Σφακιανακη και απο κελαιδημα αλλο τιποτα

7. billakos

billakos PB New Member

εγω το παιρνω σαλαμινα οταν παμε.εγο τηα ελεγα αμα το ταχιδι ινε μεγαλο να κανεις μια σταση για ξεκουραση και για νερο (για το καναρινι)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...