Παρουσίαση Μερικες φωτο απο τις "γραβατες" καρδερινες μου

Συζήτηση με θέμα Μερικες φωτο απο τις "γραβατες" καρδερινες μου, που ξεκίνησε από kostas karderines, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 14 Δεκ 2014.

1. kostas karderines

kostas karderines PB New Member

αυτες ειναι δημητρη μερικες φωτο!αν καταφερα τελικα να τις ανεβασω!

αρχείο λήψης (2).png αρχείο λήψης (3).png
    αρχείο λήψης.png αρχείο λήψης (5).png αρχείο λήψης (1).png αρχείο λήψης.png

2. kostas karderines

και μερικες ακομα
    αρχείο λήψης.png αρχείο λήψης.png αρχείο λήψης (1).png

3. dimitris_patra

dimitris_patra PB Member

Βάλε βάλε εσύ......αλλά λύσε μου και την απορία επειδή δεν κατέχω το θέμα......αυτά τα πουλιά θεωρούνται μεταλλαγμένα έτσι δεν είναι????

4. kostas karderines

δημητρη απο εκει το εκανα αλλα μαλλον τις μικρυνα πολυ γιατι δεν τις επαιρνε!δεν ειμαι πολυ σχετικος!νικο εχεις δικιο στην επομενη συναντηση ελπιζω να τα πουμε απο κοντα,θα προσπαθησουμε να εισαι σιγουρος,

5. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Mέσα στον Ιανουάριο θα κόψουμε και την καθιερωμένη από φέτος ...πίτα.

Κανονίστε....

Κώστα σου έχω στείλει και ένα μηνυμα.

6. kostas karderines

ο.κ βασιλη θα το δω!να με συγχωρεις μπορει να σας φαινεται περιεργο αλλα τον τελευταιο καιρο ασχολουμαι με το κομπιουτερ!ουτε που πηρα χαμπαρει οτι εχω μηνυμα!θα περιμενουμε ημερομηνια να ερθουμε με τον φιλο μου σακη να γνωριστουμε.αυτο με την ασπρη φτερουγα ειναι θυλικο και θα το βαλω με ενα αρσενικο γραβατα που μου εδωσε ο φιλος μου ο σακης!φετος θα βαλουμε με τον σακη 6 ζευγαρια γραβατες και ελπιζουμε αν ολα πανε καλα μεχρι τοτε και ειμαστε τυχεροι καποιο απο τα ζευγαρια να μας βγαλει λευκη με μαυρα ματια η καποιο παρδαλο,ιδωμεν!

7. dimitris_patra

dimitris_patra PB Member

Κώστα είχα δει που έγραφες για γραβατες και περίμενα να δω απλά λευκό κάτω από το ράμφος , αλλά εδώ βλέπω εκτεταμένη μετάλλαξη.......

8. kostas karderines

δημητρη πανω κατω οσα πουλια γραβατες εχω βγαλει ετσι εναι!φετος μου βγηκε αυτο με την ασπρη φτερουγα.αυτα τα πουλια εναι απο αρσενικο γραβατα και θυλικο αρχεγονο.(τα πουλια ειναι μπαλκανικα) ελαχιστα βγηκαν αρχεγονα.αλλα οπως ειχα γραψει σε αλλο θεμα εχασα πανω απο15 πουλια απο μαυρη τελεια!

9. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Η λευκή βγαίνει σε μικρό ποσοστό (νομίζω 20 %) από παρδαλές.

10. dimitris_patra

dimitris_patra PB Member

Πολύ ωραία τα πουλιά σου εύχομαι τα καλύτερα για το μέλλον.....και χωρίς απώλειες!

11. kostas karderines

θα δουμε φιλε νικο αν βγουνε και τι θα βγουνε!ειμαι συγκρατημενος γιατι θελω καταρχην να ειναι καλα γιατι με αυτες τις υγρασιες τρεμω!απο την μια μερα στην αλλη τα βλεπεις τουμπα!

12. karvounis

karvounis PB New Member

Δημήτρη μη του γράφεις τέτοια γιατί θα μου κοκορευεται για τα παλιοπουλα του.όντως όμως είναι ωραία και διαφορετικά πουλακια

13. karvounis

karvounis PB New Member

Πω πω αυτά τα πράγματα του διαβόλου με μπερδεύουν.θα το κανονίσουμε Νίκο,στην κοπή της πίτας είναι καλά πιστεύω

14. dimitris_patra

dimitris_patra PB Member

.....ότι και να γράψω εγώ ..... αφού είστε φιλαράκια θα τα βρείτε!

15. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Καλά να'μαστε ..και μεις και τα πουλάκια ..και όλα θα γίνουν !

16. kostaskirki

kostaskirki PB New Member

Τα πουλια κωστα ειναι πραγματικα πανεμορφα με πραγματικη γραβατα!
    Φετος εβγαλα την πρωτη δικη μου balcanica αρσενικη γραβατα αλλα σαφως με πολυ λιγοτερο λευκο!
    Καλη συνεχεια να εχεις και σιγουρα με τα πουλια αυτα θα παρεις αργα η γρηγορα λευκες καρδερινες!

17. dimitris_patra

dimitris_patra PB Member

Θα την δούμε????χαχαχα

18. kostaskirki

kostaskirki PB New Member

Με αυτες που μας εδειξε ο Κωστας , ντρεπομαι να δειξω την δικη μου!:) χα χα χα

19. dimitris_patra

dimitris_patra PB Member

Μπα δεν συμφωνώ, το κάθε πουλί έχει την χάρη του!

20. kostas karderines

φιλε απο την χιο(το ονομα σου?) καλη ειναι και με μικρη γραβατα,ειναι φορεας!στην επομενη γεννα σου ευχομαι να εχει μεγαλυτερη γραβατα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...