Παρουσίαση Μερικα απο τα μωρακια μου

Συζήτηση με θέμα Μερικα απο τα μωρακια μου, που ξεκίνησε από Marilenaki, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 1 Αυγ 2009.

1. Marilenaki

Marilenaki PB Member

τα 4 γκρι μικρα μου και ο Πικατσου που τους μαθαινει τα βασικα!
    και φυσικα ο Κοκος μου σε προφιλ!

Συνημμένα Αρχεία:

2. Marilenaki

Marilenaki PB Member

μερικα απο τα κλουβια μου...
    το ενα απο τα ρικνεκ μου και το κλουβι με τα κοκκατιλακια μου

Συνημμένα Αρχεία:

3. Marilenaki

Marilenaki PB Member

τα κοκατιλακια μου! στην πρωτη φωτο ειναι τα 2 κοκατιλ που μου εδωσαε η Νικη (Φαμπιο) και την ευχαριστω πολυ ο αρσενικος καθεται στο κλαρι και η θηλυκια ειναι to white face! την θηλυκια την πολιορκουν 2 αλλα ο αρσενικος ο γκρι δεν αφηνει κανεναν να την πλησιασει πολυ και ολη την ωρα ειναι διπλα της!
    στο διπλα κλουβι ειναι τα παπαγαλακια της αυστραλιας και το ενα απο τα ζευγαρια κοκατιλ μου.

Συνημμένα Αρχεία:

4. ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ

ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ PB New Member

Mπραβο,αντε και με ενα ζακουδακι...
    Και εναν υακινθο :Big Grin::Big Grin::Big Grin:...

5. Marilenaki

Marilenaki PB Member

τα λευκα παπαγαλακια μου που ειναι ολα θηλυκα και πυρωμενα!
    το 1 ζευγαρι μου κοκατιλ (εχει μεσα στη φωλια 4 αυγα)
    προτιμω εξωτερικες και μεγαλες φωλιες,με εχουν καταβολεψει και μπορω να παρατηρω χωρις να αναστατωνω πολυ το ζευγαρι.
    στην τελευταια φωτο ειναι το αλλο κλουβι με το ζευγαρι μου και την φωλια του με 6 αυγουλακια. αυτα το εχουν παρει ζεστα το θεμα γιατι ξεκινησαν καινουρια γεννα ενω μεσα υπηρχαν τα 4 μωρα της προηγουμενης...

Συνημμένα Αρχεία:

6. Marilenaki

Marilenaki PB Member

το ζευγαρακι μου που κλωσσαει!
    οι κοτουλες μου!μερικες δηλαδη γιατι καποιες απο αυτες το εχουν ριξει στο κλωσιμα και εμφανιζονται κατα διαστηματα! επισης και το παπι μου αγνοειται που επισης θελει να γινει μανουλα!
    τα πιτσουνακια μου που μερα με τη μερα μεγαλωνουν ολο και πιο πολυ!

Συνημμένα Αρχεία:

7. Marilenaki

Marilenaki PB Member

η μια απο τις 2 φωλιες χελιδονιων! με 2 μικρουλια! η γονεις τους ειναι παρα πολυ στοργικοι! στην αλλη τα μωρα εχουν μεςγαλωσει και πετανε εδω γυρω!
    η καινουρια φωλια των ελευθερων περιστεριων που μας ηρθαν!
    και στην τελευταια φωτο η μαμα (σκουρα) με το τραυματισμενο μωρο της (ασπρο)

Συνημμένα Αρχεία:

8. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Πολυ ομορφα ολα τους!

Αλλα επιτρεψτε μου να εχω αδυναμια στον Πικατσου ο οποιος ειναι γλυκυτατος,ζουζουνι και μεσα σε ολα!

Πικατσου ονομα και πραγμα!

9. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τέλεια ολα τα πουλιά σου! Δεν ξέρω ποιό να πρωτοθαυμάσω!

Να σου πω την αλήθεια ζήλεψα τα ολολευκα σαν χιονονυφαδες παπαγαλακια σου!

Να τα χαιρεσαι ολα! Σε ευχαριστουμε που τις μοιράστηκες μαζι μας!

10. Marilenaki

Marilenaki PB Member

ναι γλυκας ειναι και εχει πολυ πλακα γιατι οταν παει να φαει μαζευονται γυρω του τα μικρα και τους δειχνει! του το περνουν και απο το στομα μερικες φορες! ειναι γλυκας!

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Αα πως και πως περιμενα τις φωτογραφιες.Μαριλενα το σπιτι σου ειναι ο παραδεισος μου.:Big Grin:Οι μεγαλες μου αδυναμιες ειναι τα κοκατιλ και βλεπω εχεις μπολικα.

Στο 3ο ποστ στην δευτερη και τριτη φωτογραφια ειναι τα ομορφοτερα περλε κοκατιλ που χω δει.Απιστευτα ομορφα.Μπραβο σου.

Εχω μονο ενα παραπονο.Δεν εβαλες φωτογραφιες απο τα εγγλεζακια.

12. Marilenaki

Marilenaki PB Member

ναι δεν τα εβαλα ακομα γιατι δεν τα εχω στο ιδιο χωρο με αυτα τα εχω κατω στο σπιτι ειναι και αλλα ακομα που δεν εχω προλαβει να βαλω :p

13. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Aαα εχει κι αλλα?:DΑντε βαζε...:pχαχαχ

14. fragos

fragos PB Member

τελεια ολα τους αλλα εμενα μ'αρεσαι πιο πολλη το lutino cockatiel και τα ασπρα παπαγαλακια!
    να τα χαιρεσαι ολα!

15. Marilenaki

Marilenaki PB Member

θα τα βαλω!το κοκατιλ που μαρεσει πολυ ειναι ο αρσενικος που κλωσσαει μεζι με την θηλυκια! εχει ενα τοσο γλυκο προσωπακι και κατι μαγουλακια γλυκα!

16. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Μαριλενα σημερα αγορασα κι εγω στα κοκατιλ μου φωλια(δεν θα την βαλω ακομα) και ειναι ακριβως ιδια με την δικια σου.Την βρηκα ομως πολυ μεγαλη και δεν μου αρεσε που ειναι ορθια και φοβηθηκα μηπως μπαινοντας σπασουν τα αυγα.Γι'αυτο και την διαμορφωσα οπως ηθελα και την εκανα οριζοντια.Βλακεια εκανα?Εχεις παρατηρησει στα δικα σου κατι τετοιο?

17. Marilenaki

Marilenaki PB Member

εμενα πιο πολυ καθετα οπως βλεπεις στις φωλιες. μεσα βαζω πολυ ροκανιδι γιατι φοβαμαι μην εγκλοβιστουν μεσα. τα πουλια ειναι πολυ ανετα και διαμορφονουν αυτα μεσα τον χωρο

18. anatoly

anatoly PB Member

Ειναι ολα τους πανεμορφα Μαριλενα, να τα χαιρεσαι!:)
    Ιδιως τα ασπρα μπατζακια ειναι καταπληκτικα!:)

19. mariah

mariah PB Member

Μαριλενα ολα ειναι ομορφα!Σαν εκτροφειο μοιαζει!Το ρινγκνεκακι ειναι γλυκα αλλα και ο Πικατσου αξιαγαπητος!

20. μπραβο βρε μαριλενακι εσυ αγαπη μου εχεις κανονικο εκτροφειο! ολα κουκλια να εισαι καλα να χερεσαι τα μπατζακια τα λευκα να πω κ εγω οτι πραγματι ειναι πανεμωρφα αλλα κ τα κοκατιλακια το ιδιο,τι να πω να τα χιλιασεις?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...