Μαλλον αρρωστο μπατζι

Συζήτηση με θέμα Μαλλον αρρωστο μπατζι, που ξεκίνησε από Nikoskrt, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 18 Ιουν 2015.

1. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Εδω και λιγες μερες παρατηρουσα το θηλυκο μπατζι μου και μαλλον ειναι αρρωστο. Δεν ξερω τι εχει ακριβως αλλα τα συμπτωματα του ειναι τα εξης: ειναι λιγο φουσκομενο στην περιοχη της αμαρας, οι κουτσουλιες του ειναι υγρες και πρασινες, εχει λιγο ανακατομενο φτερωμα, μερικες φορες κλεινει τα ματια του για 1 λεπτο και μετα τα ξανανιγει, στεκεται στο 1 ποδι που και που και ξυνεται συχνα. Αλλα επισης κελαηδαει και επισκεπτεται την φωλια. Φιλιεται, ταιζεται, καθαριζεται με το αρσενικο αλλα φοβαμαι μην τον κολλησει.... να τα χωρισω;;; και τι εχει το θηλυκο μου;;; ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 4 Σεπ 2016
  3. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Ναι!! Ειναι δραστηριο αλλα εχει πολλα "κακα" συμπτωματα...

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 4 Σεπ 2016
  4. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Λοιπον;; τι λετε να εχει;;

5. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ειναι σαν να σε ρωταω εγω τι γευση ειχε το μεσημεριανο μου χωρις να εχεις καν ιδεα τι εφαγα. .. Δεν ειμαστε γιατροι, καλο θα ηταν να επισκεφθεις ενα κτηνιατρο. Παρολα αυτα αν θες να σου πουμε τις αποψεις μας θελουμε φωτογραφιες του πουλιου, της κοιλιας/στερνου, της αμαρας, του κλουβιου και του χωρου.

6. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Οταν προσπαθω να βαλω φωτογραφιες μου λεω οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο...

7. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Διαβασε τοτε αυτο https://petbirds.gr/threads/9996 εχει 2-3 διαφορετικους τροπους να ανεβασεις. Αν παρολα αυτα δεν μπορεις θα στειλεις τις φωτο στο info@petbirds.gr με το λινκ του θεματος.

8. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Οκ θα προσπαθησω

9. MariosΧ

MariosΧ PB New Member

μπορεις να μπεις εδω για να μικρινεις τις φωτογραφιες σου(εγω αυτο κανω) http://picresize.com/edit#

Μοιραστείτε

Φόρτωση...