Μίνι "έκθεση" φτερών (cockatiel)

Συζήτηση με θέμα Μίνι "έκθεση" φτερών (cockatiel), που ξεκίνησε από tilathan, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 2 Μαϊ 2009.

1. tilathan

tilathan PB New Member

Ο Μάρκος (το cockatiel μου ) περνάει την πρώτη πτεροροία του και εγώ ετοιμάζω την έκθεση των φτερών του.. Ε ναι πρώτη πτερορροία είναι όσο να ναι.. να μην τα κρατήσω;;; προς το παρών τα έχω τοποθετημένα σε ένα φελιζόλ πάνω απο το κλουβί του.. μόλις συμπληρώσω το σετ.. (περιμένω ένα μεγάλο άσπρο ακόμα και δεν ξέρω πόσα ακόμα μικρά) θα κάνω κάτι μέσα σε διαφανές κουτί και θα τα κρατήσω...:D

Πως σας φαίνεται η ιδέα;; Έχει κάνει κανείς κάτι παρομοιο; Ιδέες.. θέλω ιδέες...

υ.γ.
    Αυτή η συμμετρία με εντυπωσιάζει τρελάαα...

Συνημμένα Αρχεία:

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Εγω δεν το χω δοκιμασει ποτε αλλα δεν ειναι και ασχημη ιδεα.Τωρα θα καταλαβεος σογπυρα και το φυλο του.Βαλε μας μια φωτογραφια του με τα νεα φτερακια.

3. mariah

mariah PB Member

Πολυ καλη η ιδεα σου Τηλεμαχε να κρατησεις τα μωρουδιακα φτερακια του!Θα μπορουσες να κανεις ενα κολαζ και να δημιουργησεις ενα πινακα!Ετσι θα ομορφαινει τον χωρο σου αλλα θα θυμασαι κιολας την πρωτη του πτεροροια!

4. Pigaki

Pigaki PB New Member

Μαλλον ειναι η πρωτη φορα που εχεις πουλακι ε??
    Κατι μου θυμιζει αμυδρα...:rolleyes:.. Αργοτερα θα το ξεπερασεις;)

5. tilathan

tilathan PB New Member

Ευχαριστώ παιδιά..

Έτσι μόνο δικό μου πράγματι είναι η πρώτη φορά που έχω..:D

Πάντως μάλλον το πέτυχα στο όνομα..

1. Η φάτσα του έχει αρχίσει να κιτρινίζει.
    2. Όταν τον βάλω μπροστά σε καθρέφτη κάνει τα φτερά του σε σχήμα καρδιάς και αρχίσει να "να την πέφτει" στο είδωλο του..

6. tilathan

tilathan PB New Member

Για ρίξτε μια ματιά...:D:)

Συνημμένα Αρχεία:

7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Μ αρεσει με τα νεα του χρωματα.Πιστευεις οτι θα αλλαξει κι αλλο?Τελικα ειναι αρσενικο η θηλυκο?

8. mariah

mariah PB Member

Πολυ ομορφος με τα νεα του φτερακια!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...