Μήπως χρειάζεται σκέπασμα το κοκατιλ μου για να κοιμηθεί;

Συζήτηση με θέμα Μήπως χρειάζεται σκέπασμα το κοκατιλ μου για να κοιμηθεί;, που ξεκίνησε από andkol, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 8 Ιουν 2009.

1. andkol

andkol PB New Member

γεια σας μόλις αγόρασα ένα κοκατιλ μήπως ξέρετε αν χρειάζεται σκέπασμα για να κοιμηθεί; :eek:

2. anatoly

anatoly PB Member

Ειναι πολυ σημαντικο να βρισκεται σε ενα δωματιο με ησυχια για να κοιμηθει το βραδυ, μπορεις να το σκεπαζεις με ενα πανι, αλλα νομιζω τα κοκατιλ παθαινουν night frights, δηλ μπορει ξαφνικα να τρομαξουν μεσα στον υπνο τους κ να χτυπιουνται, ενα φωτακι νυχτας θα βοηθουσε ή να μην ειναι τελειως σκεπασμενο το κλουβι

Αυτα που σου γραφω ειναι θεωρητικα δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο κοκατιλ αλλα πιστευω καποιο μελος/κατοχος θα σου απαντησει συντομα για να σε διαφωτισει περισσοτερο!

3. andkol

andkol PB New Member

ευχαριστω anatoly ;))

4. cockotail love

cockotail love PB New Member

για να κοιμηθει δεν ειναι αναγκαιο να τον σκεπαζεις αμα εχει ησυχια το δωματιο οσο για το night fight που παθαινουν εμενα εχει παθει αλλα εγω το βραδυ τον αφηνω ελευθερο στο δωματιο μου.

5. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Δεν νομίζω πως είναι και πολύ σωστό αυτό. Δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί ή να πάθει καθώς κοιμάσαι. Θα έχει περισσότερη ασφάλεια στο κλουβί. ;)

6. andkol

andkol PB New Member

Μηπως ξερετε ποσο χρειαζεται για να προσαρμοστει ? Ειναι παρα πολυ ησυχο
    εκτος απο τις ωρες που ασχολουμαι μαζι του.Τοτε παιζει για λιγο.

7. ShadyLady

andkol δεν υπάρχει στανταρ απάντηση στο ερώτημά σου. Το πόσο θα χρειαστεί για να προσαρμοστεί εξαρτάται από το πουλί, απ' τον τρόπο που του φερόμαστε και από το τι επικρατεί γύρω του. ;)

8. andkol

andkol PB New Member

σ'ευχαριστω για την απαντηση απλα ανησυχω γιατι ειναι παρα πολυ νωχελικο

9. ShadyLady

Ακόμα είναι πολύ νωρίς, είναι ακόμα φοβισμένο και σε εγρήγορση. Δώστου λίγο χρόνο να συνηθίσει το περιβάλλον του και την παρουσία σου. :)

10. andkol

andkol PB New Member

ο.κ ευχαριστω για την απαντηση και τη συμβουλη

11. cockotail love

cockotail love PB New Member

και εμενα ετσι ηταν στην αρχη θελει υπομονη και για να σε εμπιστεθει προσπαθησε να τον ταισεις και θα δεις με τον καιρο!

12. andkol

andkol PB New Member

Ευχαριστω αυτο προσπαθω να κανω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...