Μήπως "φαρμακώνω" άδικα το κοκατιλ μου;

Συζήτηση με θέμα Μήπως "φαρμακώνω" άδικα το κοκατιλ μου;, που ξεκίνησε από Steliospir, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 7 Σεπ 2009.

1. Steliospir

Steliospir PB New Member

Όταν πήρα τα κοκατίλ, ο πετσοπας ου είπε να μην πάρω αυτό γιατί φέρεται λίγο Περίεργα! αλλά εγώ ήθελα εκείνο! επειδή είναι φίλος μυ το πήρα αλλά μου είπε να το βάλω αντιβιοτικό για δέκα μέρες!αλλά αυτό φωνάζει όλη τι μέρα! δεν κάθεται στον πάτο του κλουβιού και τέτοια! μήπως το φαρμακώνω άδικα;

2. vas

vas PB New Member

οι πετσοπάδες-οι περισσότεροι για να μν προσβάλουμε όλο τον κλάδο- ΔΕΝ ξέρουν τι τους γίνεται,μη δίνεις φάρμακα στο πουλί πριν το δει πτηνίατρος,μπορεί να είναι μια χαρά και το φάρμακο να το στείλει μια ώρα αρχήτερα,δε μπορούμε να σου πούμε τίποτα εδώ,μόνο μια επίσκεψη στον πτηνίατρο θα δώσει λύση στο πρόβλημα σου

3. Steliospir

Steliospir PB New Member

Λες; αν πάθει τίποτα θα τη σφάξω e? Θα κλαίω πάλι κάνα 2 μήνες!ωθα πάρω εγώ την κτηνίατρο μου αύριο τηλέφωνο να δω τι θα μου πει!

4. Marilenaki

Marilenaki PB Member

αυτο ειναι το καλητερο που εχεις να κανεις και θα ξερεις σιγουρα πραγματα για το τι εχει το παπαγαλακι σου!

5. Steliospir

Steliospir PB New Member

αυτός μου είπε αφού δεν έχει τίποτα (έτσι φαίνεται δηλαδή) να του κάνω τη μισή θεραπεία όπως γίνετε και προληπτικά!

6. Marilenaki

Marilenaki PB Member

το καλητερο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ειναι ο πτηνιατρος!
    εσυ θα επερνες αντιβιωση τωρα προληπτικα για να μην κολλησεις τιποτα?

στα πουλια δεν μπορεις να καταλαβεις αν ειναι αρρωστα εκτος και αν ειναι πολυ αργα. ο πετσοπας μπορει να νοιωθει τυψεις επειδη μπορει να ειχε στοο ιδιο κλουβι ενα αρρωστο πουλι και να φοβαται μην κολλησε ή για να στο παιξει καλος και οτι νοιαζεται! μην τον ακους παρατηρησε το πουλακι, δες τι κουτσουλιες κανει, αν ειναι φυσιολογικες ή ποσες φορες φτερνιζεται κλπ.. και πηγαινε τον στον πτηνιατρο προληπτικα!

7. Steliospir

Steliospir PB New Member

δεν κανει τπτ περιεργο!
    καθετε κολλητα με την θηλυκια σινεχεια!Φωναζει δυνατα(τη μυνηση δεν την γλιτωνω απο τους γειτονες!)!τπτ περιεργο!αν και μ φαινετε οτι τρωνε και πινουνε λιγο...

8. Steliospir

Steliospir PB New Member

τελικα πιρα κτηνιατρο και μ ειπε και αυτη να τ κανω προλιπτικα τ θεραπεια και οτι δν του κανει κακο!θα κανω και εγω αλλεσ 2 μερες τη θεραπεια και σινολικα θα ειναι 5...

9. Marilenaki

Marilenaki PB Member

κανε οτι πιστευεις καλυτερο για αυτα! παντως η κτηνιατρος σου ειπε να τους δωσεις χωρις καν να τα κοιταξει...

10. Steliospir

Steliospir PB New Member

μου ειπε οτι επειδη απο το πετ σοπ μ το ειπαν αλλα εγω το βλεπς μια χαρα να του κανμω τ μισι θεραπεια...οποσ γινετε και προλιπτικα αλλωστε...

11. maggie09

maggie09 PB New Member

.

δοστου λιγο καιρο και αγαπη
    μπορει να ησειχασει???

12. Steliospir

Steliospir PB New Member

δ μ πειραζει εμενα π φοναζει!αλλουσ πειραζει!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...