Μήπως τα αυγά μου είναι άσπορα;

Συζήτηση με θέμα Μήπως τα αυγά μου είναι άσπορα;, που ξεκίνησε από stampa, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 16 Αυγ 2009.

1. stampa

stampa PB New Member

σημερα συμπληρωνονται 4 εβδομαδες απο την γεννηση του πρωτου αυγου εχει εκολαυθει μονο το ενα, μηπως τα υπολοιπα ειναι ασπορα;

2. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Έγινε ωοσκόπιση στα αυγά? Πόσα αυγά έχει κάνει συγκεντρωτικά?

3. stampa

stampa PB New Member

τα αυγά συνολικα ήταν 4, τι ενοείς ωοσκόπιση και πως γίνετε;

4. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

5. fragos

fragos PB Member

αφου εχει σημπληρωσει 1 μηνας απο την γεννηση του πρωτου αβγου τοτε σιγουρα ειναι ασπορα.

6. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

4 εβδομαδες=28 μερες.Τα Budgie(αν δεν κανω λαθος γι αυτα μιλαμε) κανουν ενα αυγο μερα παρα μερα.Αρα απο την γεννηση του τελευταιου εχουν περασει 20 μερες.Περιμενε μερικες μερες ακομα..

7. stampa

stampa PB New Member

o.k. ευχαριστώ πολυ, θα τα αφήσω καμιά βδομάδα ακόμη.
    Μήπως ξέρει κανείς στις πόσες ημέρες στέκονται τα μικρά στα πόδια τους;

8. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Εννοείς πότε αρχίζουν και βγαίνουν απ' τη φωλιά; Πάνω στον μήνα βγαίνουν. :)

9. anatoly

anatoly PB Member

ομως τα μπατζι εκκολαπτονται στις 18 ημερες κ εχουν ηδη περασει οι μερες για τα περισσοτερα, ακομη κ για το τελευταιο νομιζω ειναι αργα:confused:

10. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Aνατολη φανταζομαι πως το μικρο που εχει βγει θα ειναι αρκετα μωρο οποτε ουτως η αλλως θα πρεπει να αφησει τα αυγα ωστε να μπορει να στηριζεται ο νεοσσος.

11. anatoly

anatoly PB Member

Φωτη δε διαφωνω, αλλα αλλο αυτο κ αλλο η περιπτωση να εκκολαφθουν αυγα περαν των 20+ ημερων!
    Εγω αυτο καταλαβα οτι ειπες!;)

12. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Καλα καταλαβες , αυτο ειπα.Αλλα προσθεσα εναν ακομη λογο να αφησει τα αυγα.:p

13. stampa

stampa PB New Member

στις πόσες ημέρες πατάνε στα πόδια τους να μπορουν να περπαταν;
    και πάλι ευχαριστώ για της απαντήσεις σας,
    Να ρωτησω και κατι αλλο, εστω αυτο το ενα θα ηθελα να το εξιμερωσω απο μικρο ποτε να αρχισω να το περνω στο χερι μου και παλι ευχαριστω

14. anatoly

anatoly PB Member

μπορεις να το παιρνεις για λιγα λεπτα καθε μερα, με την προυποθεση ομως οτι οι γονεις σε εμπιστευονται κ δεν θα ενοχληθουν αφου συμπληρωσει 14 ημερες ζωης τουλαχιστον!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...