Μέχρι πόσες κότες φραγκόκοτες γαλοπούλες μπορούν να φιλοξενηθούν;

Συζήτηση με θέμα Μέχρι πόσες κότες φραγκόκοτες γαλοπούλες μπορούν να φιλοξενηθούν;, που ξεκίνησε από poseidon582002, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Οικόσιτα Πτηνά' του PetBirds, 5 Σεπ 2009.

1. poseidon582002

poseidon582002 PB New Member

Έχω ένα κτήμα 2,5 στρεμμάτων και θέλω να ρωτήσω μέχρι πόσα πουλιά (κότες, φραγκόκοτες και γαλοπούλες) μπορούν να φιλοξενηθούν άνετα. Πόσα τετραγωνικά αναλογούν στο κάθε πουλί?

2. αγριοπαπιες

αγριοπαπιες PB New Member

τα πουλια εχουν το καθενα τισ δικεσ του αναγκεσ σε χωρο. αυτα που πετανε οπως οι φραγκοκοτεσ θελουν κλουβι κανονικα .δεν γινεται να τα εχεισ τελειως χυμα μεσα στο χωραφι ,θα εχεισ πολλεσ απωλειεσ απο αρπακτικα , βασικα αν ενασ θυρευτησ (αλεπου ,αδεσποτοσ σκυλοσ ,γερακι) αρπαξει ενα τοτε θα συνεχισει να ερχεται μεχρι η να τα εξαφανισει ολα ,η μεχρι να τον σκοτωσεις ,η μεχρι να τα βαλεισ σε κλουβα. και μη νομιζεισ οτι ενασ φραχτης οσο ψηλοσ και αν ειναι τα προστατευει η οτι θα δεισ ποτε τι αρπαζει τα πουλια. σε κλουβεσ λοιπον για πτηνα σαν παπιεσ φασιανουσ φραγκοκοτεσ θα σου ελεγα 5 τμ για καθε πτηνο (αυτον τον κανονα προσπαθω να κρατησω) αν λεγαμε για κυκνουσ η παγωνια ισωσ 10 τμ ανα πτηνο θα ηταν οκ

3. poseidon582002

poseidon582002 PB New Member

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Δυστυχώς ο θηρευτής έσκασε μύτη...μου έφαγε κάποια κοτόπουλα αλλά ευτυχώς τον αντιλήφθηκα εγκαίρως. Ήταν ένα θηλυκό σκυλί που έψαχνε κρέας για τα μικρά του.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...