Λουβαρος θελω να τον ζευγαρωσω με καναρινι

L

lizard

PB Member
εχω εναν αρσενικο λουβαρο και θελω να τον ζευγαρωσω με καναρινι
παιζει ρολο η διαφορα μεγεθους με το θηλυκο καναρινι;

Stavros

Stavros

Administrator
Staff Member
Τι ακριβώς εννοείς; Αν παίζει ρόλο που το αρσενικό θα είναι μικρότερο από το θηλυκό ή το αντίθετο;

Γ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΙΛΚΙΣ

PB Member
Οπως δεν παίζει η διαφορά μεγέθους ρόλο στους ανθρώπους, δεν παίζει και στα πουλιά. Αλλωστε έχουμε δει κατακαιρούς απογόνους απο τέτοια ζευγάρια.

Χ

Χαρης Πετριδης

PB New Member
lizard είπε:
εχω εναν αρσενικο λουβαρο και θελω να τον ζευγαρωσω με καναρινι
παιζει ρολο η διαφορα μεγεθους με το θηλυκο καναρινι;
Δεν παίζει κανένα ρόλο.Τα λούγαρα είναι ιδιαιτέρως "ερωτιάρικα" πουλιά μπορεί να σου ζευγαρώσουν & σχετικά νωρίς. Εάν είναι πάνω από χρόνο στο κλουβί & μέσα στο σπίτι.

L

lizard

PB Member
σωστα αυτο εννοω οτι το αρσενικο ειναι πολυ μικρο σε σχεση με το θηλυκο

Γ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΙΛΚΙΣ

PB Member
Μην αγχώνεσε καθόλου.Βάλε αρχικά κοντα τα κλουβια τους να γνωριστούν ή βαλτα σε μια ζευγαρώστρα καλύτερα.Και άσε την μητερα φύση να κανει τα υπολοιπα.Εαν υπάρξει ενδιαφέρον θα φανει.Μόνο το κλουβι να είναι μέσα.

8

8520

PB New Member
το λουγάροΧκαναρίνι είναι ευκολότερο απότο λουγάροΧκαναρίνι???

I

Isidoros

PB New Member
Τα λούγαρα γενικά είναι και η δική μου συμπάθεια.
Γενικά να ξέρεις ότι το άγριο αρσενικό είναι πιο εύκολο να ζευγαρώσει με το ήμερο θηλυκό.Στην αντίστροφη φάση τα πράγματα είναι πιο δύσκολα.Βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
Στο ζευγάρωμα με θηλυκιά κανάρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.Σαν θέλει η νύφη και ο γαμπρός τυφλα να έχει ο πεθερός δεν λένε?
Γιατί όμως δεν προσπαθείς να ζευγαρώσεις το αρσενικό σου λούγαρο με θηλυκό λούγαρο?

8

8520

PB New Member
αν υπάρχει κάποιος που να έχει βγάλει λουβο-καναρα ας στείλει ένα post.

M

mortis

Banned
Mε τι χρώματος κανάρα ζευγαρωνει καλύτερα το λούγαρο;Με σκουρόχρωμη ή ανοιχτόχρωμη;

M

mortis

Banned
Kαλή επιτυχία φίλε αλλά μάθε πρωτα τι χρώμα θυληκιάς αρέσει στα λούγαρα για να έχεις και μεγαλύτερη επιτυχία..

F

Frania

PB Member
kristhegreek είπε:
Tα λουγαράκια είναι τα αγαπημένα μου
Ευτυχως που το δηλωσες :Dγιατι σε αλλη περιπτωση δεν θα μας περνουσε τετοια σκεψη!Παρεπιπτοντως ειναι σκετα αγγελουδια.Οποιος βρει διαφορες να τοπει!:) Ο κουκλος(ελπιζω) στο 5.04 ειναι αυτο πουλεμε ..ολα τα λεφτα!