Λευκη καναρα εκανε 7 αυγα στη δευτερη γεννα

Συζήτηση με θέμα Λευκη καναρα εκανε 7 αυγα στη δευτερη γεννα, που ξεκίνησε από atarneas, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 3 Μαρ 2008.

1. atarneas

atarneas PB New Member

μια λευκη καναρα εχει κανει επτα αυγα στην δευτερη γεννα...η πρωτη ηταν κανονικη με τεσσερα αυγα απο τα οποια βγηκαν τα τρια...οι περσινες γεννες ηταν επισης κανονικες...πρωτη φορα μου συμβαινει τοσα πολλα αυγα και δεν ξερω αν ειναι νορμαλ...απ οσο ξερω το κανονικο ειναι εως πεντε...η γνωμη σας?

2. Απ'οτι φαίνετε υπάρχουν εξαιρέσεις στον κανόνα. Ελπίζω και φέτος να σου πάνε όλα καλά.

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εγω θυμαμαι παλια που ειχαμε τα καναρινια μας ειχε τυχει 6 αυγα μια φορα δεν βγηκανε ολα ομως... Αν βγουνε ολα πραγμα που σου ευχομαι οι γονεις εχουν πολυ δουλεια μπροστα τους...:D

Εχε το νου σου μηπως χρειαστουνε και βοηθεια. Να δουμε τι θα σου πουνε και τα αλλα παιδια που ξερουν πιο πολλα!

4. theodosia!

theodosia! PB New Member

+1 νομιζω όταν λεμε οτι καποιο πουλι μπορεί να κανει μέχρι 5 αυγά εννοουμε το μεσο όρο από διάφορα πουλιά δλδ αν εκανε 3 δεν θα ήταν φυσιολογικό? είναι οπως να λεμε πχ ο ανθρωπος ζει γυρω στα 80 χρόνια (λεμε τωρα) σημαίνει ότι θα πεθάνουμε όλοι στα 80? ή θα φτασουμε όλοι στα 80??

τεσπα ελπίζω και εγώ όλα να σου πάνε καλά και σύντομα πουλάκια!

5. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

για να μην ανησυχεις θα σου πω οτι μια καναρα μου εκανε 6 αυγα και εχει 5 μικρα τωρα ,ολα υγιεστατα να τα χαιρεσαι και μην αγχωνεσαι τσαμπα

6. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Μπράβο στην κανάρα. Τι κανάρα δηλαδή κουνέλα είναι αυτή.
    Σου εύχομαι να βγούν 7 μικρά

7. atarneas

atarneas PB New Member

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια

8. n-i-k-o-s

n-i-k-o-s PB New Member

γεια σας παιδια δεν μου φενεται παραξενο οτι εκανε 7 αυγα στο παρελθον ετυχε και σε μενα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...