Λάμπα Θερμότητας

Συζήτηση με θέμα Λάμπα Θερμότητας, που ξεκίνησε από Smokie, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 3 Ιαν 2008.

1. Smokie

Smokie PB Member

Οι κεραμικές λάμπες θερμότητας που χρειάζομαι για το καναρίνι μου είναι οι ίδιες με αυτές των ερπετών ?:confused:
    Για να το κρατάω ζεστό μια 60αρα είναι αρκετή ? ( Η Αγορά θα γίνει σήμερα το απόγευμα)

2. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

οι κεραμικες ειναι ιδιες ναι αλλα μονο οι κεραμικες οι αλλες οχι

3. lancashire

lancashire PB New Member

Παιδια πανω στο θεμα αυτο
    πηρα μια ωραια της Philips απο το PLUS με μονο 10 ευρω
    και νομιζω οτι κανει τη δουλεια της και εχει και βαση στηριξης και μπριζα
    ΜΦΧ
    Πανος

4. Smokie

Smokie PB Member

60άρα ειναι αρκετή ?:confused:

5. Smokie

Smokie PB Member

Είναι θέρμανσης ?
    Εάν ναι για γράψε τα χαρακτηριστικά της και εάν έχει κάποιο στοιχείο βλαβερό για τα πουλιά:confused:

6. lancashire

lancashire PB New Member

Κοκκινη θερμανσης Philips Infrared IR 110 100W με πλαστικη βαση Contec made in Germany
    κανει για μυικους πονους αθλητων 30-50 εκ αποσταση γραφει οτι κανει για θεραπεια αρρωστων σκυλων?

7. Smokie

Smokie PB Member

Σε πόση απόσταση την έχεις απο τα πουλάκια ? γιατί μου φαίνεται αρκετά δυνατή
    Λόγω κρυώματος του καναρινιού μου την θέλω ( μόνο του σε κλουβί είναι) !

8. lancashire

lancashire PB New Member

δεν την εχω δουλεψει παρα μονο δοκιμαστικα
    αλλα ειδα οτι εαν την βαλεις διπλα απο το κλουβι οχι κολλητα
    να ριχνει δεσμη σε μια γωνια του κλουβιου μονο
    το πουλι διαλεγει ποσο κοντα θελει να παει

9. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

σταματη δεν τις εχω δουλεψει τις κεραμικες αλλα λογικα 60αρα πρεπει να ειναι καλα

10. Smokie

Smokie PB Member

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια Κύριοι :) :) :)

11. Green

Green PB New Member

Πηρα σημερα μια κεραμικη λαμπα της Elstein 60w και θα την μονταρω στο καινουργιο νοσοκομειακο κλουβι που ετοιμαζω. Εχω διαβασει διαφορα για αυτες τις λαμπες αλλα πουθενα δεν διαβασα κατι για τις οδηγιες ασφαλειας .Το αντιγραφω απο το χαρτι που ειχε μεσα η λαμπα.

Οδηγιες ασφαλειας για υπερυθρο ραντιατερ Ελσταιν με βιδωτη υποδοχη.

Αυτα τα κεραμικα ραντιατερ, πρεπει να λειτουργουν, μονο σε αλεξιθερμες συσκευες,
    με λυχνολαβη (ντουι) πορσελανης Ε27, και προστατευτικο αγγιγματος (πχ συρματοκλωβο).
    Η ηλεκτρικη συνδεση, γινεται μονο απο εκπαιδευμενους τεχνιτες. Τα ελαττωματικα ραντιατερ, πρεπει να αντικαθιστανται αμεσως. Η αντικατασταση γινεται, αφου βγαλουμε πρωτα το φις.
    Το ραντιατερ να προφυλασσεται απο κτυπηματα, τρανταγματα και υγρασια.

12. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

13. Green

Green PB New Member

Οταν τελειωσω την κατασκευη με το προστατευτικο της λαμπας θα το βγαλω φωτογραφια .Φυσικα αμα ετοιμαστει και το κλουβι θα σας το δειξω.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...