Κόστος ενός cockatoo

Συζήτηση με θέμα Κόστος ενός cockatoo, που ξεκίνησε από DaniGK, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 19 Φεβ 2009.

1. DaniGK

DaniGK PB New Member

Για σας παιδιά.Έχω καιρό να μπω στην σελίδα γιατί είχα ξεχάσει τον κωδικό μου.Αλλα τόρα που τον βρήκα δεν προλαβαίνω να διαβάζω τα μηνύματα.Τέλος πάντων να μπω στο κύριος θέμα το οποιο είναι η τιμή ενός cockatoo άμα ξέρει κανεις ας μου στήλη μήνυμα.:)

2. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

πρεπει να διαλεξεις καποιο απο τα υποειδη πρωτα των κοκατου. αυτο ειναι ενα πολυ καλο site για τα ειδη των παπαγαλων Cockatoos, Family: Cacatuidae . μπορεις να παρεις πληροφοριες για καθε υποειδος κοκατου( μεγεθος ,βαρος,χρωματισμοι,συμπεριφορες των πουλιων,πιθανα προβληματα κτλ) αφου διαλεξεις το ειδος που σε εκφραζει πρεπει να ελεγξουμε αν το συγκεκριμενο ειδος προστατευεται απο την συνθηκη cites. (Cites Blog Archive Λίγα λόγια για την Σύμβαση CITES.) μπορει δηλαδη να προστατευεται και να μην επιτρεπετε η πωληση του.

3. DaniGK

DaniGK PB New Member

Σε ευχάριστο για την απάντηση σου αλλα δεν ξέρω και τόσο καλά αγγλικά και κάποιες λέξης μου είναι άγνωστες.:(

4. annouk313

annouk313 PB New Member

αρχικα τι ειδος ψαχνεις?κοκατου τον κλασσικο τον ασπρο τον μεγαλο?αυτος γενικα ειναι ακριβος απο 2500 κ πανω χοντρικα.κ γενικα θελει πολυ περιποιηση βγαζει πολυ σκονη κτλ.χαξε κ στο φορουμ θα βρεις πληροφοριες πολλες.υπαρχουν πολλα ειδη που υπαγονται σε αυτη την κατηγορια.κοιτα εδω για ενδεικτικες τιμεςΚυριάκος Αργυρού - Παπαγάλοι Πώληση και Αγορά - Ρόδος

5. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Τα είδη των Cockatoo.
    Cockatoo Species

Οι τιμές είναι απο 2000 έως 20000.

Εγώ δεν θα ρωτήσω τι είδος ψάχνεις αλλά το πόσο εμπειρία έχεις πάνω σε κάποιον ιδιαίτερο παπαγάλο όπως ο cockatoο? Η τιμή δεν παίζει ρόλο κατα την γνώμη μου αλλά το πόσο μπορείς να διαχειρηστείς σωστά ένα τέτοιο είδος με τόσες ιδιαιτερότητες.

6. DaniGK

DaniGK PB New Member

όχι δεν "ξαναχα" ποτε τόσο μεγάλο παπαγάλο

7. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Τότε θα πρέπει να διαβάσεις, να ψάξεις γενικότερα για τα cockatoo, (συνήθιες, διατροφή, χώρος, χρόνος, δραστηριότητες, είναι πολλοι οι παράμετροι που πρέπει να σκεφτείς και να ζυγίσεις σωστά) Πόσο καιρό έχεις το κοκατιλάκι?

8. DaniGK

DaniGK PB New Member

Σεχεδον 5 χρονια τον έχω...

Sorry σχεδόν ήθελα να πω

9. Sofia P

Sofia P Banned

Λογικά για ένα ελεονόρα ή άλμπα θα ενδιαφέρεσαι?

10. DaniGK

DaniGK PB New Member

Δεν τα ξέρω δυστυχώς αυτά τα ήδη...

11. vendetta

vendetta PB New Member

αν ενδιαφερεσαι για κλασσικο λευκο με κιτρινο λοφιο στειλε μου pm.

12. DaniGK

DaniGK PB New Member

Ναι ένα τέτοιο είδος με ενδιαφέρει

Μοιραστείτε

Φόρτωση...