Κόκκινες καυτερές πιπεριές στην τροφή του ringneck μου

Συζήτηση με θέμα Κόκκινες καυτερές πιπεριές στην τροφή του ringneck μου, που ξεκίνησε από vaggelis12345, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 24 Φεβ 2015.

1. vaggelis12345

vaggelis12345 PB New Member

Παιδια στην τροφη του ρινγνεκ μου εχει πολλες κοκινες καυτες πιπεριες.Εινε φισιολογικο

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Καλό κάνουν Βαγγέλη. Ποια μάρκα είναι;

3. vaggelis12345

Α εγω νομιζα δεν κανουν να τρωνε και τα εβγαζα.Δεν εχει μαρκα εινε διαφανεισ σακουλα με σπορακια.
    Το ρινγνεκ τρωει καθε μερα ενα σορο φρουτα.Ενω το κοκατιλ κανενα.

4. maria p

Ωχ μην ταίζεις τα πουλιά σου χύμα. Είναι καταστροφή. Πόσα πουλιά έχεις συνολικά; Μήπως να ψάξεις για κάποιο οικονομικό τσουβάλι αν θέλεις να μειώσεις το κόστος;

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

6. vaggelis12345

Κατι αλλο το ρινκνεκ μια χαρα καθεται στο χερι δεν τσιμπαει.Αλλα την επομενη μερα (μολις κιμομαστε και σικονομαστε)γινετε αλλο πουλι.Δεν αφινει καν να το πλησιασεις.Θελει κανα μισαωρο για να σινελθει καθε μερα.Γιατη αυτο?

7. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Και εγω θελω κανα μισαωρο οταν ξυπναω μεχρι να πιω τον καφε μου.. Μπορει να θελει καποια ωρα να συνελθει απο τον υπνο!

8. vaggelis12345

Ναι αν το δεις πως κανει ομως.Δεν μπορεις να πλισιασεις καν

9. Myra

Και μετα απο ποση ωρα η απο τι ακριβως συνερχεται?

(γελαω γιατι σκεφτομαι τα δικα μου μουτρα και τις αντιδρασεις μου το πρωι...)

10. vaggelis12345

Μετα απο καμια ωρα αν ασχολιεμαι σινεχια μαζι του

11. Myra

Δηλαδη οταν πας να ασχοληθεις μαζι του το πρωι αρχιζει τις δυστροπιες η πριν ασχοληθεις?

12. vaggelis12345

Οταν παο να ασχοληθω

13. Myra

Τοτε μαζευομαι, καθως δεν γνωριζω πολλα απο παπαγαλους.. Θα σκεφτομουν αφελωςπιθανοτατα οτι προσπαθει να σου τραβηξει την προσοχη αλλα μαλλον κατι τετοιο δεν ισχυει.. Μπορει να υπαρχει κατι που τον ενοχλει μονο το πρωι? θορυβος, κινηση, μυρωδια? δεν εχω ιδεα, μη σε αποπροσανατολισω αλλα προσπαθω να σκεφτω κατι λογικο!

14. vaggelis12345

Οχι δεν εχει τπτ.
    Μερικες φορες σκεφτομαι οτι του σβινεται η μηνημη :π

15. Myra

50 erste Dates (2004) - IMDb λες???? :D:D:D

16. vaggelis12345

17. maria p

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ :)
    Βαγγέλη όταν τον βάζεις στο κλουβί το βράδυ μπαίνει κανονικά ή δυσανασχετεί; Γιατί σκέφτομαι μήπως είναι θυμός από τον εγκλεισμό και συν τω χρόνω συνέρχεται.

18. vaggelis12345

Με το ζορι τον βαζω στο κλουβι μονο το βραδυ.Της αλλες ωρες εινε στο σταντ.Αλλα ειμε αναγκασμενοσ να τον βαλω διοτι το βραδυ οταν κοιμωμαστε παει και τραβαει οτι καλωδιο βρει

19. maria p

Αυτός είναι ο λόγος τότε που το πρωί είναι θυμωμένος. Δεν θέλει το κλουβί. Θα συνηθίσει. Ίσως να του δημιουργούσες ένα κίνητρο να μπαίνει. Κάποια λιχουδιά, κάποιο παιχνίδι κτλ. Και μην τον βάζεις στο παρά πέντε που πάτε για ύπνο. Να μπαίνει νωρίτερα, να μάθει να περνάει και λίγο χρόνο μόνος του με δημιουργικά παιχνίδια.

20. vaggelis12345

Ταχω δοκιμασει ολα.Τπτ δεν γινετε.Το βαζω με το ζορι μεσα.Και το πρωι που μασ βλεπει κραζει παρα πολυ δινατα για να του ανηξο την πορτα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...