Κρυωσε απο το μπανιο ή κουραστηκε το κοκατιλακι μου;

Συζήτηση με θέμα Κρυωσε απο το μπανιο ή κουραστηκε το κοκατιλακι μου;, που ξεκίνησε από MARAKI, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 17 Μαϊ 2009.

1. MARAKI

MARAKI PB New Member

γεια σε ολους!πριν λιγο εκανα το μικρο(1,5) μου το κοκατιλακι μπανιο..πριν το βγαλω απ το νεροχητη αρχισε να κληνει τα ματια του κ να τρεμει ,το σκουπησα καλα με πετσετα..εχουν περασει 20 λεπτα στεγνωσε μολις τωρα αλλα απο την στιγμη που τον εβγαλα καθεται ακηνητο τρεμει κ ανοιγοκληνει τα ματια,τορα εχει στεγνωσει αλλα παλι ετσι..μονο τιναχτηκε κανα 3 φορες..τι επαθε ??κουραστηκε...ή κρυωσε?

2. niva2gr

niva2gr PB New Member

Μάλλον σοκαρίστηκε. Το μπάνιο είναι μιά καινούρια γι' αυτό εμπειρία.Επίσης καλύτερα θα ήταν να το κάνεις μπάνιο το μεσημέρι που δεν υπήρχαν κρύα ρεύματα αέρα. Ίσως δεν έπρεπε να το πιέσεις ακόμα. Προτείνω πάντως την επόμενη φορά να χρησιμποιήσεις ψεκαστήρι, αλλά να σταματήσεις αν το δεις να αποτραβιέται ή να τρομάζει.

3. MARAKI

MARAKI PB New Member

ΤΟ ΚΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΨΕΚΑΣΤΗΡΙ κ του αρεσαι πολυ γιαυτο σκευτικα να το παω στον νεροχυτι αλλα μαλλον με το ψεκαστυρι το απολαμβανει καλυτερα..σευχαριστω πολυ!

4. constadinos

constadinos PB New Member

Αν ειναι κρυωμενο θα το καταλαβεις αν εχει καταρροη απο τα ρουθουνια φταρνισμα και μερικες φορες δακρυσμενα ματια.Σε αλλη περιπτωση και εγω νομιζω πως ειναι απλα στρεσαρισμενο οπως ειπε και η Μαρια!

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Η βρυση δεν τους αρεσει.Το χω παρατηρησει σοτν κικικι.Τρελαινεται μολις δεις βρυση.

Το ψεκαστηρι ομως εχει αλλη αισθηση και τους αρεσει πολυ.

6. MARAKI

MARAKI PB New Member

ναι μονο το ψεκαστηρι...τελικα αυτο κρατησε μερικα λεπτα δεν ηταν για πολυ μαλλον εχεται δικιο στρεσαρηστηκε...αρρωστο παντως δεν ειναι

Μοιραστείτε

Φόρτωση...