Κρεμα νεοσσων καναρινιων σε lovebirds

Συζήτηση με θέμα Κρεμα νεοσσων καναρινιων σε lovebirds, που ξεκίνησε από Maria01, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 27 Ιουν 2015.

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
Myra
Best Answer Myra, 9 Ιουλ 2015
Το προβλημα θα επιδεινωθει δε θα μεινει ετσι.. μπορεις να του δωσεις αλλα οταν ανοιξουν τα μαγαζια να παρεις! Ολόκληρο το Post
  1. Maria01

Maria01 PB New Member

Καλησπέρα.. σημερα πρωί πήγα να προμηθευτω την κρέμα για το λιβμπερντακι μου.. ο πωλητής είχε ξεμεινει από κρεμες για παπαγαλους και με συμβουλεψε να πάρω για καναρινια.. τηλεφωνησε στην εταιρία και του είπαμε πως μπορεί να την φάει και παπαγαλακι.. ισχύει;;

2. Best Answer:
    Post #280197 by Myra, 9 Ιουλ 2015
  3. billdere

billdere PB Member

Μπορεις να μας πεις ποια κρεμα αγορασες ή ποια σου ειπε να αγορασεις?
    Και τα μελλη που γνωριζουν θα σου πουν σιγουρα

4. Maria01

Maria01 PB New Member

Είναι η κρέμα Raff για καναρινια

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Πιστεύω ότι μπορείς να την χρησιμοποιήσεις ως προσωρινή λύση μέχρι να βρεις την τροφή που ενδείκνυται για το συγκεκριμένο είδος. Διαφορετικά, δεν νομίζω ότι η συγκεκριμένη τροφή μπορεί να δίνεται μόνιμα στην ανατροφή αυτών των πουλιών.

6. billdere

billdere PB Member

Την εχεις αγορασει? ή σκεφτεσαι να την παρεις μεχρι να παρεις την αλλη κρεμα?
    Ειναι σιγουρο πως ειναι για καναρινια?
    οι περισσοτερες κρεμες νεοσσων ειναι για ολα τα ηδη..ετσι βλεπω τουλαχιστον στα χαρακτηριστηκα τους..

7. Maria01

Maria01 PB New Member

Ναι για καναρινια είναι.. όχι δεν την πήρα

8. billdere

billdere PB Member

Αα..δεν υπαρχει καποιο αλλο πετ σοπ να πας να παρεις κρεμα για παπαγαλους?

9. Maria01

Maria01 PB New Member

Υπάρχουν αλλά δεν έχει ΚΑΝΈΝΑ :eek:

10. billdere

billdere PB Member

Ουτε για ολα τα ηδη νεοσσων? :(
    Αν δεν βρεις παρε για καναρινια, και παρηγγειλε μια αλλη για παπαγαλακια.Το μεγαλυτερο ποσοστο της κρεμας εχει αυγο..( αν δεν κανω λαθος)

11. Maria01

Maria01 PB New Member

Ααα οπότε και με αυτή να το ταισω δε θα πάθει τίποτα;;

12. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Να πεις στον εκτροφέα να σου στείλει από την ίδια που τρώει κατ' αρχήν και να σου πει και την μάρκα που δίνει για να προμηθευτείς την ίδια. Δεν πρέπει να αλλάζει τροφή ένα πουλί, ειδικά ένας νεοσσός.

13. Maria01

Maria01 PB New Member

Το ταιζουν οι γονείς του

14. maria p

Και θα περάσει στα χέρια σου στην κρέμα χωρίς να έχει προηγούμενη εμπειρία το πουλάκι;
    Μαρία σε καλώ τελευταία φορά να ξανασκεφτείς αυτό που πας να κάνεις.

15. Maria01

Maria01 PB New Member

Βρε Μαρία όλα όταν γεννιούνται οι γονείς τα ταιζουν.. Μέτα αρχίζουν κρεμα

16. maria p

Εσύ δεν έχεις ξαναταΐσει νεοσσό, ο νεοσσός δεν έχει μάθει να τρώει από ανθρώπινο χέρι με εργαλείο. Αν μείνει νηστικός λίγες ώρες δεν αντέχει.
    Γνωρίζουμε ότι εσύ δεν έχεις εμπειρία αλλά να ξεκινήσεις με ένα πουλί που δεν έχει μάθει να ανταποκρίνεται;
    Για να απαντήσω και στο ερώτημά σου, πρέπει να βρεις κάποια από αυτές τις κρέμες http://www.birdmarket.gr/anaparagwgh/kremes-taismatos

17. Maria01

Maria01 PB New Member

Εδώ Ναύπλιο υπάρχει μου ων ο Raff και για καναρινακια είναι αλλά η εταιρία Κρόνου μπορεί να την φάει και παπαγαλακι

18. gianniskid

gianniskid PB New Member

Λοιπόν, Μαρία μάλλον έχεις υποτιμήσει την διαδικασία που λέγεται #ταισμα στο χέρι #.. Οπως χρειάζεσαι εσυ εμπειρία στο ταισμα με σύριγγα, έτσι χρειάζεται και το μωρό εμπειρία.. Οταν τα παιρνω εγω για ταιαμα στην αρχη παιδεύομαι αρκετα παρα την εμπειρία που εχω (ναι ξέρω, ξερω ειμαι 15). Τελειώνοντας θα ήθελα να σε συμβουλεψω κάτι πολυ βασικό,, ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΝΑ ΤΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΡΕΜΑ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΆΡΕΙΣ

19. Maria01

Maria01 PB New Member

Τώρα είναι αργά αύριο θα Τιμολέων! Όπως ΌΛΑ τα πουλακια στην αρχή θα "τσινησει " αλλά Μέτα θα φάει.. και εγώ 14 και δε γίνεται να είμαι ΤΟΟΟΟΣΟ ΑΝΙΚΑΝΗ ΠΙΑ!

Επίσης σε Ευχαριστώ.. αλλά όσο γίνεται μη βγαινουμε εκτός θέματος.

20. gianniskid

gianniskid PB New Member

Ειναι στο θεμα οσο τίποτα αλλο, σορθ αλλα παίζεις μια ζωή

21. Maria01

Maria01 PB New Member

Ρωτάω αν μπορώ να δώσω κρέμα καναρινιων. Σε παπαγαλο

Μοιραστείτε

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
Φόρτωση...