Κουτι μεταφορας μικρων παπαγαλων

Συζήτηση με θέμα Κουτι μεταφορας μικρων παπαγαλων, που ξεκίνησε από ΑΓΓΕΛΟΣ2, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 12 Σεπ 2009.

1. για να μεταφερω οταν χρειαζετε καποιο απο τα παπαγαλακια μου εφτιαξα ενα κουτι μεταφορας !
    το κουτι ηταν ετοιμο...ειναι μια ευριχωρη φωλια για μπατζι...εγω το μονο που εκανα ηταν να κοψω και να προσθεσω στην μια πλευρα συτα...και επισης να κανω ενα πορτακι...ειναι αρκετα ευκολη η κατασκευη...και αν γινει και ποιο προσεκτικα θα ειναι και ποιο ομορφο το αποτελεσμα...

ηδη εχει κανει εκει μεσα ενα ταξιδακι το κοκατιλ μου!και ηταν μπορω ν απω πολυ βολικο!

Συνημμένα Αρχεία:

2. και μερικες ακομα!

*η τελευτεα ειναι απο το ταξιδι...το νομπελακι στο πλοιο!

Συνημμένα Αρχεία:

3. Γεια σου αγγελε μαστορα!εινια μια μεγαλη φωλια απο πετ σοπ κι εσυ εκανες τις πατέντες σου...ωραίος...

4. ακριβως..μια φωλια αποπετ...και ενα κοματι απο παλιο κλουβι...

5. Ωραια η ιδεα σου Αγγελε
    :Big Grin:Το ταλεντο σου, αυτο του μαστορα εκανε και παλι το :Tongue::θαυμα του!

6. Κατι πιο μικρο για καναρινια μπορει να γινει?

7. ναι με μικροτερη φωλια...

8. αυτο ειναι 25υψος,17χ17...

αν θες υπαρχουν και μικροτερα...που μπορεις να βρεις για να παρεις μια ιδεα κοιτα εδω Culpret.gr

επισης μπορεις να παρεις ξυλα και να το φτιαξεις οπως θες...και αυτο ειναι πολυ ευκολο!

9. μπραβο!πολυ καλη ιδεα!

10. melagio80

melagio80 PB Member

Aρχοντας μεσα στο κουτακι μεταφορας του το μικρο...

11. μπραβω αγγελε. νομιζω οτι αυτο ειναι μια χαρα κ για καναρινια

12. Τώρα τι να πω, μπράβο σου πολυμήχανε Άγγελε,και είναι λίγο.

13. Πολυ ωραια ιδεα!

Εισαι Μπομπ ο μαστορας εσυ κανονικα!
    Φορας και φορμιτσα;;χαχα

14. ειναι τελειο! πολυ καλη δουλεια και εχεις οντως πολυ μερακι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...