Κολυμπάνε τα κοκατίλ;

Συζήτηση με θέμα Κολυμπάνε τα κοκατίλ;, που ξεκίνησε από δάγκας, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 21 Αυγ 2009.

1. δάγκας

δάγκας PB New Member

τα κοκατίλ μπορουν να κολυμπάνε;:r

2. evaluieva

evaluieva PB Member

θες να τα πας για μπανιο στην παραλια?:p

3. vas

vas PB New Member

τι εννοείς?πως να κολυμπάνε?

4. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Ολα τα πουλάκια πλατσουριζουν στα νερά , παιζουν με τα νερά για να δροσιστούν και να καθαρισουν το φτέρωμά τους. Σε καμια περίπτωση δεν κολυμπούν σαν πάπιες μεσα σε μεγάλη πισίνα ουτε κάνουν βουτιές με το κεφαλι όπως τα υδρόβια πουλιά. Αν θες να κανουν μπάνιο τους γεμιζεις ενα ρηχο πυρέξ ή ενα μπωλ ή ενα ταπερ, με λιγο νεράκι 3-4 δάχτυλα και κανουν παιχνίδι με το νερό. Σε αλλα παλι δεν αρέσει το μπάνιο και απλά δροσίζονται με νερό που τους ριχνουμε με ενα καταβρεχτηρι , ριχνοντας μικρά νεφη νερού.

5. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 21 Ιουλ 2016
  6. δάγκας

δάγκας PB New Member

ευχαριστό πολύ.κάνει ένα τάπερ οικογενεικού παγωτού

7. Marilenaki

Marilenaki PB Member

μην το γεμησεις ομως μεχρι επανω και σιγουρεψουν οτι τα κοκατιλ σου δεν μπορουν να πνιγουν εκει

8. argyrhs

argyrhs Banned

τα δικα μου κοκατιλ οπως και πολλων αλλων προτιμουν να κανουν μπανιο στο δοχειο τους για το νερο.. ενω ο πτηνιατρος μου με ειχε συμβουλευσει να τους δινω τη δυνατοτητα για μπανιο τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα, αν και μερικα κοκατιλ θελουν να κανουν μπανιο καθε μερα ακομη και το χειμωνα!

9. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Ο δικός μου ειναι έτυμος κάθε στιγμή για μπάνιο...και 2-και 3 φορές την ημέρα... :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...