Κοκατιλ κοιμαται την ημερα και δεν τραγουδαει καθολου

Συζήτηση με θέμα Κοκατιλ κοιμαται την ημερα και δεν τραγουδαει καθολου, που ξεκίνησε από cockatiels, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 29 Ιουν 2014.

1. cockatiels

cockatiels PB New Member

Εδω και μια μερα στις 29-6 πηρα ενα αρσενικο κοκατιλ και καθεται πολλι ησυχο ενω στο πετ σοπ ηταν τελειο μηπος ειναι επειδη αλλαξε μερος!;,;,;;

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Ναι, σίγουρα γι αυτό είναι, αισθάνεται ακόμα ανασφάλεια και παρατηρεί τον χώρο και τις νέες συνήθειες. Γι αυτό απόφυγε απότομους ήχους και απότομες κινήσεις στον χώρο.

3. cockatiels

cockatiels PB New Member

Οκ ευχαριστω!

4. cockatiels

cockatiels PB New Member

Το κοκατιλ μου που το εχω 3μερες δεν σφυριζει και καθεται ησυχο και κοιμαται και λιγο τιν ημερα ενο στο πετ σοπ ηταν μια χαρα!

Βοηθεια!

5. maria p

Κατ' αρχήν μην πανικοβάλλεσαι :)
    Ποιες ώρες της ημέρας το βλέπεις να κοιμάται; Σε τι κλουβί το έχεις; Γνωρίζεις περίπου την ηλικία του;
    Οι κουτσουλιές του είναι κανονικές;

6. Sissy

Sissy PB Senior Member

Το κλουβί σε ποιο χώρο του σπιτιού το έχεις;
    Το σκεπάζεις το βράδυ; Τι ώρα κλείνουν τα φώτα και σταματούν οι ήχοι-φασαρία ώστε να μπορέσει να κοιμηθεί; και για πόσες ώρες υπάρχει σκοτάδι και ησυχία;

7. cockatiels

cockatiels PB New Member

Το κλουβι του ειναι μεγαλο το βραδυ δεν το σκεπαζω το εχω 3μερες και οι κουτσουλιες του ειναι καλα .Ειναι 7-6μηνων. Το βαζω στο δοματιο που δεν εχει φως ομως πεφτει λιγο απο το παραθυρο.

8. maria p

Ποιες ώρες το βλέπεις να κοιμάται και για πόση ώρα;

9. cockatiels

cockatiels PB New Member

Δεν υπαρχει συγκεκριμενη ωρα και καθεται σε ενα μερος και δεν σφυραει οπως εκανε στο πετ σοπ

10. maria p

Πιστεύω πως είναι ακόμα ταραγμένο από την αλλαγή περιβάλλοντος. Οι κουτσουλιές του είναι καλές;

11. cockatiels

cockatiels PB New Member

Ο ρικος μου το κοκατιλ δεν σφυραει ουτε τραγουδαει μονο οταν του βαζω φωνες κοκατιλ σφυραει λιγο.εχω δει πολλους να τραγουδανε και να σφυρανε ο δικος μου γιατι δεν σφυραει και πως να το μαθω;;;το εχω 1 εβδομαδα

12. maria p

Μήπως είναι θηλυκό; Τα θηλυκά δεν πολυμιλάνε.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...