Παρουσίαση Κοινός αλλα νεος και ωραίος!

Συζήτηση με θέμα Κοινός αλλα νεος και ωραίος!, που ξεκίνησε από jk21, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 4 Μαρ 2008.

1. jk21

jk21 PB Member Article Writer

ενας απο τους δυο περσινους αρσενικους που κρατησα γλενταει την εργενικη ζωη.τον αλλο τον εριξα στα..βασανα!.αλλα και αυτος δειχνει να το(την) γλενταει!

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Ο νέος είναι ωραίος αλλά ...και οι οικογενειάρχες έχουνε ψυχή...Να σου ζήσουνε!:D

3. Αλεξία

Αλεξία PB New Member

Πολυ ωραία τα πουλάκια σου να τα χαίρεσαι. Και τραγουδάνε πολύ ωραία.

4. gardeline

gardeline PB New Member

Τα καναρινια σου τραγουδανε πολυ ωραια να τα χαιρεσαι!

5. nivogr

nivogr Banned

να τα χαίρεσαι πολύ ωραία τα πουλιά σου άντε ο οικογενειάρχης ελπίζω να μεγαλώσει την οικογένεια

6. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

πολυ ομορφα να τα χαιρεσαι κα ικαλη συνεχεια

7. jk21

ευχαριστω ολους σας .να διευκρινισω ομως για τον πληθυντικο που χρησιμοποιησατε(...πολυ ωραια ειναι..)οτι ολα τα βιντεακια ανοικουν σε ενα καναρινι.τα αλλα το εχουν ριξει στο ζευγαρωμα.

8. Smokie

Smokie PB Member

Πολύ όμορφο το νιάτο Δημήτρη να το χαίρεσαι :)

9. Αλεξία

Αλεξία PB New Member

Καλά τα καναρίνια σου τραγουδάνε πολύ ωραία με ε΄χουν τρελάνει με την φωνή τους.

10. Αλεξία

Αλεξία PB New Member

Από που τα πήρες? είναι καταπληκτικά βάλτους καμιά χάντρα.

11. jk21

αλεξια τα βιντεακια ειναι απο ενα μονο καναρινι .αλλα και τα αλλα 3 (1 αδερφακι ,ενας 6χρονος και ο πρωτος μου ετων 8)ειναι εξισου ισως και καλυτεροι τραγουδιστες απλα αυτη τη στιγμη τα εχω ζευγαρωσει και δεν τραγουδανε(για πρωτη φορα το παρατηρω ,περυσι δεν σταματαγανε,αλλα απο τι εχω ακουσει ειναι κατι συνηθισμενο).με τις χαντρες και τα ματακια δεν τα παω καλα(κανω μονο το σταυρο μου και πιστευω οτι μονο αν ζηλευεις κατι φθονερα το <<ματι>> πιανει και σκεφτομενος θετικα ελπιζω οτι δεν θα βρεθουνε τετοια ατομα).αν δεν εχεις ζευγαρακι προς το καλοκαιρι που θαχω καινουργια θα σου δωσω αν θες και αν εχεις τοτε μπορει απο τα γεννητουρια σου να κανουμε και ανταλλαγη για να μειωσουμε και τις επιπτωσεις απο μελλοντικες αιμομιξιες.
    να σαι καλα και καποια στιγμη θα τα πουμε με pm να δουμε πως πηγανε τα ζευγαρωματα ή μεσα απο σχετικο ποστ που θα ανεβασω ή θα ανεβασεις

12. skytiger

skytiger PB New Member

μιλαμε καταπληκτικο το καναρινι σου και κελαιδαει πανεμορφα φτου-φτου σκορδο μην το ματιασουμε:D

Μοιραστείτε

Φόρτωση...