Κλωσάει ο κάναρος

Συζήτηση με θέμα Κλωσάει ο κάναρος, που ξεκίνησε από xxx, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 5 Φεβ 2009.

1. xxx

xxx PB New Member

τον είδα ένα πρωί φευγαλέα πριν λίγες μέρες κατά τις 10πμ μόλις είχε σηκωθεί η κανάρα να φάει και να πιει νερό να πάει στη φωλιά αλλά δεν έδωσα σημασία...χτες με πήρε η κοπελιά μου τηλέφωνο από αθήνα και την είχε πιάσει νευρικό γέλιο...της λέω τι έπαθες και μου απαντάει...κοίταξα τη ζευγαρώστρα κάποια στιγμή να δω τι κάνουν και ο κάναρος καθόταν φαρδύς πλατύς είχε ανοίξει και τα φτερά και έπιανε όλη τη φωλιά και πλησίασα πιο κοντά να τον δω γιατί μου λέει δεν το πίστευα και τότε φοβήθηκε και βγήκε και σε μερικά δευτερόλεπτα μπήκε η κανάρα πάλι μέσα...με πιάσαν και μένα τα γέλια και άρχισα να σκέφτομαι τι όμορφα τα χει πλασμένα η φύση;)

2. Vagos

Vagos PB New Member

Καλός μέλλων πατέρας ο κάναρός σου φίλε.Σωστος οικογενειάρχης!

3. tolisarta13

tolisarta13 PB New Member

Συμβαίνει συχνά

4. THODORIS1982

THODORIS1982 PB New Member

Αυτο δεν ειναι τιποτα που να δεις μια καναρα μου που κελαιδαει καλυτερα απο καναρο.Προσπαθω να να τραβηξω βιντεο για να δειτε το παραξενο αλλα δε μου καθεται η φαση.Οσπου να παρω τη καμερα σταματα.

5. sainer

sainer PB New Member

καλος πατερας

6. katerinaa

katerinaa PB New Member

Καλος πατερας! Εχε ομως και λιγο το νου σου γιατι δυο διαφορετικοι καναροι που ειχα ενας παλιοτερα και ενας ο τωρινος,ενω κλωσσαγαν με υπερβολικο ζηλο με το που βγηκαν τα πουλακια πηγαν να χαλασουν τη φωλια και να τα τσιμπησουν! Μυστηρια τραινα τα αρσενικα καθε ειδους! χεχε

Μοιραστείτε

Φόρτωση...