Κλουβι για budgies;

Συζήτηση με θέμα Κλουβι για budgies;, που ξεκίνησε από angel16, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 12 Δεκ 2013.

1. angel16

angel16 PB New Member

Μετα απο 10 χρονια χρησης το κλουβι της rica χαλασε θελω να μου προτεινετε μερικα καλα κλουβια για ενα ζευγαρακι γιατι σκεφτομαι να της παρω και φιλο μιας και που ηρεμισε (φυσικα θα περασει απο καραντινα πρωτα) εχω βρει ενα ειναι 72,32,40 τι λετε?

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Βάλε αν θέλεις μια φωτογραφία για να έχουμε μια ιδέα και βάση για συζήτηση - προτάσεις.

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

καλές διαστάσεις είναι για ένα ζευγαράκι, να προσέξεις οι δύο πλευρές του να έχουν και παράλληλα κάγκελα

4. angel16

angel16 PB New Member

ειναι λιγακι κοντο ομως βρηκα ενα ψιλο σε 73 cm τι ειναι καλλητερο ορθογωνιο η τετραγωνο ? αμα βρω την ιστοσελιδα που το βρηκα θα το βαλω το εχει και το πετ σοπ της γειτονιας

5. angel16

angel16 PB New Member

ειναι καπως ετσι παγαδειγμα δεινω 1283775890_118471503_1-----1283775890.jpg

το ορθογωνιο καπως ετσι ποιο μεγαλο φυσικα 586l[1]-500x500.jpg

6. angel16

angel16 PB New Member

Μαλλον το ορθωγονιο θα παρω

7. maria p

Καλημέρα, ναι βέβαια καλύτερα το πιο ψηλό. Με γεια σας :)

8. angel16

angel16 PB New Member

9. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

εγω εχω το πρωτο κλουβι επιδι σε πολλες ιστοσελιδες ελεγε να εχουμε μεγαλυτερο κλουβι παρα ψυλο ωριστε και μια φωτογραφια του και πειτε μου

μου λεει οτι ειναι πολυ μεγαλο το αρχειο αλλα θα το κανω μεσω υπολογιστη

ειναι ομοσ οποσ το μπλε τισ φωτογραφιασ

10. Ελευθερια Ρ

Ελευθερια Ρ PB New Member

Το θέμα ειναι άπο το 2013. Πάντως καλη είναι η ιδέα σου.:)

11. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

το κλουβι ειναι παντοσ καλο ναι η οχι

12. Ελευθερια Ρ

Ελευθερια Ρ PB New Member

Το κλουβι της φωτογραφίας ειναι μια χαρά και εγώ ένα παρόμοιο έχω.:)

13. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

η μαμα μου ομως δεν το θελει μεσα στο σπιτι γιατι ειναι μεγαλο το κλουβι αλλα το αφηνουμε εξω οποτε εχει καλες ημερες και τα βραδια στην σκαλα εξω απο την πορτα μηπωσ πρεπει τα βραδια να το εχω σπιτι σκεπασμενο με κανενα τραπεζομαντιλο

14. maria p

Αλέξανδρε το παπαγαλάκι και το κλουβί του πρέπει να είναι σε μόνιμο χώρο μέσα στο σπίτι.
    Φυσικά πρέπει να το περιποιείσαι και να καθαρίζεις σποράκια και πούπουλα που πέφτουν έξω ώστε να μην ενοχλείται με το δίκιο της η μητέρα σου.
    Άνοιξε ένα δικό σου θέμα εδώ Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων | PetBirds να σου πούμε τι πρέπει να κάνεις για την σωστή φροντίδα του, να δει και η μητέρα σου την συζήτηση και να οργανώσεις σωστά την διαμονή του φίλου σου.
    Το κλουβάκι είναι μια χαρά.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...