Κλουβι απο Carrefour

Συζήτηση με θέμα Κλουβι απο Carrefour, που ξεκίνησε από StaVr0sSs, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 3 Οκτ 2009.

1. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...
    Αναφερθηκε καπου στο φορουμ για κλουβια απο τα carrefour...
    Αν καποιος εχει προμηθειτει μηπως μπορει να μου πει...
    α)η ποιοτητα ειναι καλη...
    β)ποιες οι περιπου διαστασεις...
    γ)τιμες...

Ευχαριστω εκ των προτερων,
    Σταυρος

Υ.Γ:Δεν ηξερα που ταιριαζε το θεμα...αν ειναι λαθος ας αλλαξει απο καποιον mod.!

2. melagio80

melagio80 PB Member

Κατι τετοιο θα ηθελα να ρωτησω και εγω.
    Θελω να παρω ενα μικροτερο του Bugs γιατι με δυσκολευει να μεταφερω το δικο του,ειναι μεγαλο και θα ηθελα κατι πιο μικρο για τον υπνο του και φθηνο!

3. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

εγω εχω παρει μια κλουβα απο το καρφουρ...

την εχω 1 χρονο περιπου...και μπορω να πω ειναι πολυ καλη σε ποιοτητα...

και τα κλουβακια καλα μου φανηκαν...και λογικα τα ιδια υλικα στο περιπου χρησιμοποιουν...

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Σταύρο υπάρχουν κάποια κλουβιά, κλούβες που βγαίνουν κατά καιρούς σε προσφορά από το συγκεκριμένο κατάστημα. Μήπως έχεις κάποια φωτογραφία του κλουβιού στο οποίο αναφέρεσαι για να μπορέσουν να σου πουν τη γνώμη τους όσοι έχουν πάρει το ίδιο;

5. mamalos

mamalos PB New Member

φωτο και τιμες μπορουμε ναεχουμε?

6. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

εγω αυτη ειχα παρει
    [x]

70€;;

7. melagio80

melagio80 PB Member

Ειναι οντως μεγαλο και σε πολυ καλη τιμη!
    Μηπως κατι σε πιο μικρο υπαρχει;

8. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

μεχρι πριν λιγο καιρο ειχε και ενα ωραιο ποιο μικρο αλλα καλο για πχ μπατζι,λοβ,καναρινακια,παροτλετ...οταν πηγα να το δω και αν ειναι να το παρω δεν το ειχε:(

τωρα στην Αθήνα μπορει να το εχει..στη λαρισα δεν το ειχε παντως...

9. jk21

jk21 PB Member Article Writer

πριν μια βδομαδα περασα απο αυτο της οδου Καβαλας και δεν υπηρχαν κλουβια.ρωτησα για καποιο γειτονα(ειχα δει παλιοτερα του αγγελου) και μου ειπανε οτι δεν εχουν φερει τελευταια.κατα καιρους φερνουνε(οπως λεει και ο σταυρος),δεν ειναι στανταρ προιοντα

10. melagio80

melagio80 PB Member

Καταλαβα,προσφορες!
    Νομιζω ομως και σε αλλα μεγαλα σουπερ μαρκετ μπορει καποιος να βρει.
    Η ποιοτητα ομως ειναι καλη σε σχεση με την υγεια των πουλιων?

11. Ενα κλουβι που φερνει το καρφουρ ειναι αυτο που ηδη παρουσιαστηκε και ενα ακομα ειναι αυτο...
    IMG_0124.jpg IMG_2369.jpg

Αυτο που βλεπετε ειναι λιγο πιο μεγαλο απο το αλλο (165χ65χ55) κοστιζει 95 Ε και το βλεπω ανελιπως εδω και 3 περιπου χρονια, δεν προκειται δηλ. για εποχιακο προιον, 2 χρονια το εχω εγω, δεν εχει παθει την παραμικρη ζημια στο χρωμα του (σημ. δεν ειχε παντα καναρινια...περασαν και παπαγαλοι απο εκει για αρκετο καιρο)

12. vas

vas PB New Member

έχω να πω οτι βρήκα κλουβί 1/4 απο αυτό που έχεις σε γνωστή αλύσίδα πετ σοπ 78 € :rolleyes: θα περάσω μια βόλτα απο το καρφούρ :cool: παλάτια βγάζει:p

13. jk21

jk21 PB Member Article Writer

γιωργο και γω επισης το εβλεπα για χρονια αλλα φετος (τους 3 τελευταιους μηνες) στο συγκεκριμενο καταστημα (λεωφορος Καβαλας ) τουλαχιστον δεν..:(

14. Δεν ξερω Δημητρη, τι να πω...στο καταστημα Ν. Ευκαρπιας Θεσ/νικης ακομα υπαρχει :) (τελευταια πηγα πριν περιπου 15 μερες)

15. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Εκτος απο αυτα τα πολυ μεγαλα κλουβια φερνει και μικροτερα δηλαδη?

16. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

παλιοτερα ναι εφερνε και μικροτερα...εγω τελευτεα φορα που πηγα ομως ειχε μονο για χαμστερ και τηνκλουβα που εχω...

17. Τα ιδια και στη Θεσ/νικη...ισως τυχει και απο κανενα για παπαγαλους αλλα για καναρινια ουτε λογος.

18. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

Σταυρο δεν ενδιαφερομαι για καποιο συγκεκριμενο...
    Απλως επειδη ειχε γινει αναφορα εδω στο φορουμ ηθελα να μαθω τι περιπου παιζει...
    Τωρα θα παω στο μοναδικο που εχουμε εδω να δω αν εχει τπτ αν και δεν νομιζω...
    Θελω βεβαια και να ρωτησω αν γινετε να το παραγκειλεις...
    Ευχαριστω παντως ολους σας και αν εχει κπ φφωτος απο μικροτερα ας βαλει εδω...;)

19. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

δεν νομιω να μπορει ςνα παραγκυλεις να σου φερουν...εινα ιπολυ καταστημα οποτε μαλλον φερνει κατα καιρους...

20. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

το carrefour έχει και online κατάστημα. τα κλουβιά ενυδρεία κλπ τα βρίσκεις στις προσφορές όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να παρακολουθεί τα διαθέσιμα τώρα του κανω promotion αλλά έτσι είναι αφού το συζητάμε

Μοιραστείτε

Φόρτωση...