Κλουβες 2 σε 1

Συζήτηση με θέμα Κλουβες 2 σε 1, που ξεκίνησε από jenia21, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 17 Απρ 2009.

1. jenia21

jenia21 PB New Member

Καλησπερα χρονια πολλα καλο πασχα και καλη ανασταση σε ολους.Αυτο το sait και τα μελη του δεν λενε να μας αφησουν σε ησυχια;).Εκει που ειχαμε ησυχασει και ειχαμε μονο την κλουβα με τις καρδερινουλες κλουβες απο εδω κλουβες απο εκει εκτροφια ποιο περα αντε παλι μια απο τα ιδια με το μικροβοιο που εχουμε ολοι μεσα μας και φτου και απο την αρχη.:DΑντε παλι καναρινια παλι ζευγαρωματα να γεμισουμε το σπιτι κλουβες και κλουβια.Σας παρουσιαζω και εγω με την σειρα μου την κατασκευη που εκανα με τα ακολουθα υλικα και κοστος.:p
    Στραντζαριστο 20χ20 30 ευρω
    Πλεγμα γαλβανιζε 2χ1 60 ευρω
    Ροδες 6 ευρω
    Ετοιμες προσοψεις 15 ευρω το τεμαχιο
    Ταψια για πατους γαλβανιζε 0.8 χιλ. παχος 15 ευρω το ενα.
    Οι διαστασεις ειναι 2μχ1.70χ50 και ειναι 3 κλουβες οι οποιες μπαινει χωρισμα στη μεση και γινινται 6.

Συνημμένα Αρχεία:

2. RED

RED PB New Member

Εχεις απόλυτο δίκιο:D Πολύ καλή δουλειά. Ευχομαι να τις γεμίσεις.

3. sainer

sainer PB New Member

τελειο ειναι!μπραβο σου!

4. fersis

fersis PB New Member

Πόλη καλή δαυλιά.
    Αλλά το πλέγμα το πήρες 30 € το τετραγωνικό?

5. efi

efi PB New Member

Μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα και οχι μονο εγω μαλλον! Μπραβο σας! Αμα πιανει το χερι σου...τι να λεμε! :)

6. vag990

vag990 PB New Member

2x1cm είναι προφανώς οι διαστάσεις του καρέ του πλέγματος και όχι τα τετραγωνικά μέτρα.
    Η τιμή αυτή θα είναι για πάνω από 6 τ.μ.

7. fersis

fersis PB New Member

Βαγγελη έχεις δίκιο δεν κατάλαβα καλά .
    Με την ευκαιρία ξέρετε πόσο κοστίζει το αυτό το πλέγμα?

8. Vagos

Vagos PB New Member

Ωραία κλούβα!

9. jenia21

jenia21 PB New Member

Το πλεγμα το πηρα 5 ευρω με φαρδος 1 μετρο και 3.30 με φαρδος 60 ποντους.Εχει διαφορες διαστασεις και αναλογα με το φαρδος εχει και η τιμη του με τρεχον μετρο.

10. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Φοβερη κατασκευη.Μπραβο.

11. ilinet

ilinet PB New Member

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ,ΣΥΝΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΦΩΤΟ ΟΤΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕΣΑ
    http://www.padovanfrill.blogspot.com/

Μοιραστείτε

Φόρτωση...