Κλουβα 60x41x40

Συζήτηση με θέμα Κλουβα 60x41x40, που ξεκίνησε από Alexandros K, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 21 Νοε 2015.

1. Alexandros K

Alexandros K PB New Member

Καλημερα σας. Σημερα μετρησα την κλουβα που εχω για να δω αν κανει για δυο καναρινια.Τα συμπερασματα που εβγαλα ειναι: Μηκος 60cm/Πλατος 41cm/Υψος 40cm, στην κλουβα αυτη θα μπει αυτοσχεδιο χωρισμα και θα βγουν δυο κομματια με: Μηκος 30cm/Πλατος 41cm/Υψος 40cm. Θα ειναι ιδανικο το ενα διαμερισμα καλο για ενα καναρινι;
    Η κλουβα ειναι η εξης:

Συνημμένα Αρχεία:

2. George98

George98 PB Active Member

δεν το λες ιδανικό αλλά μπορούν να ζήσουν μια χαρά δυο καναρίνια σε αυτό το χώρο

3. Alexandros K

Δεν θα ειναι στην τελευταια διασταση και τα δυο μαζι θα ειναι το ενα σε ενα διαμερισμα και το αλλο στο απεναντι.

4. George98

ναι βρε κατάλαβα ;)

5. Alexandros K

Α λαθος μου.:D

6. George98

τα καναρίνια θα είναι ζευγάρι ? (δηλαδή σκοπεύεις την άνοιξη να βγάλεις το χώρισμα ?)

7. Alexandros K

Οχι το χωρισμα θα μπει απο τωρα αλλα θα διαμορφωθει χωρισμα που δεν θα εχουν οπτικη επαφη και την ανοιξη θα μπει το κοινο χωρισμα.

8. George98

εντάξει νομίζω πως θα είναι μια χαρά τα πουλάκια σου

9. Alexandros K

Το χωρισμα θα φτιαχτει απο φυλλο αλουμινιου και θα λιμαριστει στις ακρες ωστε να παρει απο μυτερη κυκλικη μορφη στις γωνιες. Αν καταλαβες τι ενοω γιατι το ειπα λιγο μπεερδεμενο.

Στις ακρες θα λιμαριστει και θα παρουν κυκλικη μορφη. Α

Αυτο το φυλλο θα χρησιμοποιησω.

Συνημμένα Αρχεία:

10. George98

εντάξει βρε παλικάρι μου τα κατάλαβα !:eek::p

11. Alexandros K

Χαχαχαχα εγινε και σε ευχαριστω για τις συμβουλες.

12. alicedros

alicedros PB Supporter

Αλέξανδρε αν έχεις 2 μόνο καναρινάκια προτείνω να αφήσεις στο μεγάλο κλουβί τη θηλυκιά να πετάει και τον αρσενικό σε ένα μικρότερο κλουβάκι ατομικό..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...