Κλουβα ζευγαρωματος για καρδερινες

Συζήτηση με θέμα Κλουβα ζευγαρωματος για καρδερινες, που ξεκίνησε από nivogr, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 29 Μαρ 2008.

1. nivogr

nivogr Banned

σήμερα μετά από μέρες παρατηρησεις της συμπεριφοράς τούς το ένα και μοναδικό ζευγάρι καρδερίνες που έχω αποφάσισα να το ενώσω και ο θεός βοηθός εγώ έκανα ότι μπορούσα ώστε ο νέος τούς χώρος να είναι στα μέτρα τούς και να αισθάνονται όσο πιο όμορφα μπορούν πες τε μου την γνώμη σας δεκτές και οι συμβουλές σας μιας και πρώτη φορά ζευγαρώνω καρδερίνες θα μου είναι χρήσιμες

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων φιλικά Δημήτρης

Συνημμένα Αρχεία:

2. Mε τις καλυτερες ευχες μου Δημητρη , καλη δουλεια ,ομορφη , μηπως ομως θα ηταν καλυτερα να εχει 2 φωλιες στη διαθεση της η θυληκια για να διαλεξει ?
    Ειναι μια τεχνικη που συνηθιζεται στα αγρια και την εχω εφαρμοσει και 'γω ( για αποτελεσματα βεβαια εχουμε ακομα )
    Φιλικα Γιωργος

3. nivogr

nivogr Banned

φίλε Γιώργο ευχαριστώ αύριο πια θα δω τι θα κάνω με την δεύτερη φωλιά

4. pameinos84

pameinos84 PB New Member

Μπραβο πολυ καλη δουλεια,εχεις φτιαξει ωραιο περιβαλλον στην κλουβα σου.Δεν νομιζω να χρειαζεσαι κατι αλλο,παρα ενα ησυχο μερος να τα βαλεις.Καλη τυχη

5. Δημήτρη, πολύ όμορφη δουλειά.
    Καλές γέννες να έχεις.

6. ΙΟΑ

ΙΟΑ PB New Member

Δεν μπορώ να πώ τίποτε για το αποτέλεσμα .Αγαπητέ Δημήτρη γνωρίζεις ότι ,απο τπ ζευγάρι εξαρτώνται όλα. Όμως η προσπαθειά σου για τις καλύτερες συνθήκες ,αξίζει συγχαρητήρια. Μπράβο . Έυχομαι τα καλύτερα απο καρδιάς.

7. Frania

Frania PB Member

Γεια σου φιλε Δημητρη, δεν ξερω να σε βοηθησω μπορω μονο να πω οτι ειναι πολυ ομορφη η μικρη σου καρδερινουλα στην τελευταια φωτογραφια, να την προσεχεις και να σου ευχηθω καλη επιτυχια:)

8. g-kiss

g-kiss PB New Member

Και εγω φιλε Δημητρη περιπου το ιδιο μεγεθος κλουβιου χρησιμοποιω για ζευγαρωστρα. Μακαρι να ειχα παραπανω χωρο να τους εβαζα πιο μεγαλο.Καλη επιτυχια.

9. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Δημήτρη σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχεις αποτελέσματα.
    Ωραία την έκανες τη ζευγαρώστρα.

10. jk21

jk21 PB Member Article Writer

μπραβο συνονοματε πολυ καλη δουλεια.αρκετο πρασινο και καπου εκει μεσα τα <<γαρδελια>>σου με την ησυχια τους να τα ..βρουνε!
    απο την τελευταια εξορμηση μου το φθινοπωρο στα πατρια εδαφη του συγχωρεμενου του πεθερου μου,στη λεβεντογεννα κρητη παρατηρησα απο τις εγκατελειμενες φωλιες(μου ειπαν οτι ηταν καρδερινας) τον δεκεμβριο οτι οι καρδερινες αρεσκοντε να φωλιαζουν στις ελιες.αρα αν εχεις εκει κοντα καμμια λιγα κλωναρακια ελιας που δεν ξεραινονται και ευκολα θα δινανε το κατι παραπανω στο ηδη ..<<δασος>>
    σου .καλους απογονους στις <<τουρκοπουλες>>σου!

11. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Το επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό με τις ελιές. Τις έχω δίπλα στο σπίτι μου. ΠΡΟΣΟΧΗ στα φυτοφάρμακα όμως.

12. Green

Green PB New Member

Μπραβο Δημητρη ,σου ευχομαι και τα πουλια να εκτιμησουν την προσπαθεια σου δεοντος και να σου δωσουν χαρα με μπολικους απογονους.

13. nivogr

nivogr Banned

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων και τα καλά σας λόγια τώρα σε λίγες μέρες θα έχετε νέα μου εάν το ζευγάρι ταιριάζει και ζευγαρώνει( και οι κόποι δικαιώνονται)γιατί βεβαία η παρατηρήσει μου δεν θα σταματήσει !:)

14. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Δημήτρη πραγματικά πολύ όμορφο το περιβάλλον που δημιούργησες!Αν ήμουνα καρδερίνα θα... γκουχ γκουχ...σιγουρα! Εύχομαι κάθε επιτυχία και να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις!

15. jk21

jk21 PB Member Article Writer

μηπως το ποστ να μεταφερθει στα ιθαγενη απο τα εξωτικα;

16. potidianos

potidianos PB New Member

Πολυ καλη δουλεια Δημητρη καλη επιτυχια σου ευχομαι...θα χαρω να μαθω τα αποτελεσματα

17. vaggelis53

vaggelis53 Banned

Δημητρη μπραβο σου.Πολυ καλη δουλεια και ομορφο περιβαλλον,ομορφη και η καρδερινουλα σου! Ομως ο πατος της κλουβας,με σιτα ειναι? Αν ειδα καλα.Νομιζω οτι θα σε προβληματισει,στο καθαρισμα.Ειχα και εγω καποτε ετσι,και ειχα προβλημα στο καθαρισμα.Αν μπορεις βαλε,απο κουνελοσυρμα [πλεγμα]και μαλιστα αποσπωμενη.Αντε και καλους απογονους!

Φιλικα
    Βαγγελης

18. renegade.cy

renegade.cy PB New Member

Δημήτρη πολύ όμορφο το περιβάλλον σου, αλλά παιδιά πως γίνεται να βάλεις κλαδιά ελιάς μέσα και να μην ξεραθούν;

19. VTerzidis

VTerzidis PB New Member

Δημητρη, τι εγινε γεννησαν οι καρδερινες?

20. stelios.popi

stelios.popi PB New Member

μπραβο δημητρη με βοηθησες πολυ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...