Κλουβί για παπαγαλάκια

Συζήτηση με θέμα Κλουβί για παπαγαλάκια, που ξεκίνησε από gianhnsthess, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 17 Νοε 2008.

1. gianhnsthess

gianhnsthess PB New Member

Καλησπέρα σε όλους. Πάει πολύ καιρός από τότε που έγραψα τελευταία φορά στο υπέροχο forum μας. Θέλω να αγοράσω καινούργιο κλουβί στα παπαγαλάκια μου. Τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω είναι μέχρι 100 (+-10) Euros. Μου άρεσε αρκετά το EVITA της imac το οποίο βρήκα στη Θεσσαλονίκη 94 Euros. Θέλω να ρωτήσω αν είναι καλή η τιμή και αν έχετε να μου κάνετε καμία άλλη πρόταση.

Συνημμένα Αρχεία:

• 024_24.jpg
      024_24.jpg
      File size:
      19,1 KB
      Προβολές:
      189
  2. Katerina

Katerina PB Member

Γιαννη καλημερα το κλουβι ειναι πολυ ομορφο αλλα μπορεις να γλυτωσεις χρηματα αν παρεις κλουβι στις ιδιες διαστασεις χωρις βαση. Σιγουρα θα ειναι πολυ πιο φτηνο.

3. gianhnsthess

Καλημέρα Κατερίνα. Το κλουβί είναι πακέτο μαζί με τη βάση.

4. Katerina

Katerina PB Member

Το ξερω δε μιλαω για το ιδιο κλουβι,αλλα για ενα σε παρομοιες-αν οχι ιδιες διαστασεις-αλλα χωρις βαση,προκειμενου να γλυτωσεις χρηματα.

5. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Γιάννη τέτοια κλουβιά, αλλά χωρίς την βάση, υπάρχουν πολλά στο εμπόριο. Η τιμή τους μπορεί να ξεκινάει απο 15-50 ευρω, ανάλογα την ποιότητα και την χώρα προέλευσης. Δεν εχω να σου προτείνω κάποια συγκεκριμένη εταιρεία,αλλά αν κάνεις μια βόλτα στα μαγαζιά θα βρείς αρκετές επιλογές.

6. renegade.cy

renegade.cy PB New Member

Πολύ όμορφο κλουβί! Χρειάζεσαι την βάση για εξοικονόμηση χώρου?

Ποιες είναι οι διαστάσεις του?

Ποσά παπαγαλάκια θα βάλεις?

7. gianhnsthess

Καλησπέρα. Την βάση με ροδάκια την χρειάζομαι γιατί θέλω να μπορώ να το μεταφέρω εύκολα από το ένα δωμάτιο στο άλλο. Το βράδυ είναι στο δωμάτιο για ύπνο ενώ τη μέρα είναι στο σαλόνι. Οι διαστάσεις του κλουβιού είναι 58 x 38 x 69 (0.140 m3). Θεωρώ πως είναι πολύ καλό το μέγεθος για δύο παπαγαλάκια. Αργότερα όμως πιστεύετε πως θα μπορώ να τα βάλω να ζευγαρώσουν σε αυτό το κλουβί ή θα χρειαστώ μεγαλύτερο ;

8. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Και για ζευγάρωμα καλό είναι.Πάντα όσο μεγαλύτερο μπορούμε να πάρουμε τόσο το καλύτερο.Η απόφαση δική σου.

9. renegade.cy

renegade.cy PB New Member

Νομιζω να το πάρεις! Έχω δει το ίδιο στην Κύπρο 115 Ευρω.

10. gianhnsthess

Καλησπέρα σε όλους και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πήγα και το πήρα τελικά. Είναι πολύ καλό ποιοτικά και αρκετά μεγάλο για να μπορούν να πετούν τις μέρες που λείπω και δεν τα βγάζω. Σήμερα κρέμασα και τα παιχνίδια τους (παλιά και καινούργια) έξω από τι κλουβί για να τα συνηθίσουν και από αύριο θα αρχίσω να τα βάζω ένα-ένα.

Συνημμένα Αρχεία:

11. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Μπράβο που τους χάρισες ένα τόσο μεγάλο και όμορφο σπίτι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...