Κατασκευη κλουβας για παπαγαλους

Συζήτηση με θέμα Κατασκευη κλουβας για παπαγαλους, που ξεκίνησε από kostas1989, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 4 Απρ 2014.

1. kostas1989

kostas1989 PB New Member

Παιδια θελω την βοηθεια σας,παρακαλω.εχω παρει αποφαση να αποκτησω παπαγαλο μεσαιου μεγεθους και επειδη τα οικονομικα μου ειναι δυσκολα και ο πατερας μου πιανουν τα χερακια του σκευτηκα να με κατασκευαση μια κλουβα.ο προβληματισμος που εχω ειναι για τον σκελετο της κλουβας εχω διαβασει για κουνελοσυρμα για σιτα γαλβανιζε για συρταρι αλουμινιου για τις ακαθαρσιες του παπαγαλου και ειναι κατανοητα ολα αυτα αλλα το θεμα μου ειναι ο σκελετος αν παρω σιδερα αλουμινιου και τα κανω ηλεκτροκοληση υπαρχει προβλημα ευχαριστω

2. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Δεν ξέρω αν θα υπάρξει πρόβλημα με τα σίδερα αλουμινίου αλλά το κουνελόσυρμα τουλάχιστον στα καναρίνια μου ήταν πολύ αποτελεσματικό.;)

3. kostas1989

kostas1989 PB New Member

γιαννη εγω σκευτωμαι να κανω τον σκελετο με σιδερα αλομινιου να τα ηλεκτροκολησω και να γινει ο σκελετος να τον τυλιξω με σιτα γαλβανιζε και να τη δεσω τη σιτα πανω στο σκελετο με κουνελοσυρμα η συρμα γαλβανιζε και να κανω και ενα συρταρι απο φυλλο αλουμινιου για τις ακαθαρσιες

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τα γαλαβανιζε συρματα δεν ενδεικνυνται για παπαγαλους που πιανουν πολυ με το ραμφος τους και σκαρφαλωνουν πολυ. Τα καλυτερα γι αυτην τη δουλεια ειναι τα αλουμινιου και τα ανοξειδωτα. ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...