Κατασκευή Κλούβας 100×50×50

Συζήτηση με θέμα Κατασκευή Κλούβας 100×50×50, που ξεκίνησε από Alexandros K, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 24 Μαρ 2015.

1. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

Σε λιγο καιρο ο θειος μου θα μου δωσει ςνα ζευγαρι καρδερινες και ςχω δει σε πολλα βιντεο οτι τα τοποθετουν σε κλουβες πτησης(100×50×50)και υελω να φτιαξω μια απο ξυλο και συρμα

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Καλή επιτυχία...
    Αν θέλεις βοήθεια ρωτάς...
    Αν όχι μας βάζεις μερικές φωτογραφίες για να βλέπουμε την πορεία εργασίας.

3. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

Αν καποιος μπορει και θελει μπορει να μου στειλει σχεδιο για κατασκευη αν εχει

4. misalouris

Μπορείς να ρίξεις μόνος σου μια ματιά για την Κατασκευη κλουβας για καναρινια και Εξωτερική κλούβα με DEXION, ξύλο και διπλό πλέγμα
    Ακόμη αν θέλεις μπορείς να ψάξεις να βρεις ποια κατασκευή ταιριάζει στα σχέδιά σου εδώ και αφού την επιλέξεις ίσως να υπάρχουν προτάσεις για βελτίωση ή διευκόλυνση της κατασκευής της ... τι λες?

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  5. passenger

passenger PB New Member

Αντι για dexion μπορείς να χρησιμοποιήσεις και πασσάλους σαν αυτούς των σημάτων οδικής κυκλοφορίας. Πιο φτηνοί, πιο όμορφοι, πιο ανθεκτικοί

6. billdere

billdere PB Member

Στρατζαριστο 2αρι ειναι οτι πρεπει..ελαφρυ και δενει πολυ ευκολα με το κουνελοσυρμα!

7. misalouris

Αν φτάσουμε στα υλικά τότε στρατζαριστό 14x14x1mm είναι κατά τη γνώμη μου αξεπέραστο... Και σε αντοχή και σε δυνατότητες, αλλά κυρίως δεν "κόβει" το οπτικό πεδίο μέσα στον κλωβό.
    Με αυτό έχω φτιάξει όλες τις κλούβες που έχω στη διάθεσή μου.

8. billdere

billdere PB Member

Ειναι οτι καλυτερο..! Ποιοτητα Κυριε Γιαννη!
    Και αν την θελει τροχιλατη την κλουβα με 2 χιλιοστα λαμαρια και ροδακια παει παντου!:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...