Κατάλληλη αυγοτροφή για νεοσσούς καναρινιών

Συζήτηση με θέμα Κατάλληλη αυγοτροφή για νεοσσούς καναρινιών, που ξεκίνησε από GimDim, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 12 Φεβ 2015.

1. GimDim

GimDim PB New Member

Τι αυγοτροφή μπορώ να φτιάξω για νεογέννητα καναρινάκια,υπάρχει κάποια εύκολη συνταγή.

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Εύκολη δεν ξέρω αν μπορεί να χαρακτηριστεί κάποια αυγοτροφή... όλες θέλουν τον κόπο, το χρόνο και το χρήμα τους...
    Μπορείς αν θέλεις να διαβάσεις τα πόστ που μιλάνε σχετικά όπως Η δικιά μου σπιτική αυγοτροφή | PetBirds Η Αυγοτροφή μου | PetBirds και φυσικά ένα πολύ καλό άρθρο για το πως θα Φτιάξτε τη δική σας αυγοτροφή για καναρίνια | PetBirds
    Αν υπάρχουν απορίες... εδώ είμαστε

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 14 Ιουλ 2016
  3. HaRdKoR

HaRdKoR PB New Member

Βάλε βρε φρέσκο αβγουλάκι. Τι καλύτερο και πιο φυσικό υπάρχει;; Γιατί δηλαδή ντε και καλά να γινόμαστε μάγειρες για τα καναρίνια μας την ώρα που δε γνωρίζουμε ποσότητες, υγρασία κ.τ.λ.

4. GimDim

GimDim PB New Member

Αυτό ακριβώς κάνω έως τώρα, απλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάτι καλύτερο από τους πιο έμπειρους.Πάντως αν και νεαρός σκέφτεσαι σωστά, νάσαι καλά για την απάντηση.

5. HaRdKoR

HaRdKoR PB New Member

Αυτές οι προκαταλήψεις του αν και είσαι νεαρός κ.τ.λ. δεν είναι ωραίες βρε παιδιά. Η γνώση δε γνωρίζει από ηλικία. Θέληση να υπάρχει. Προσωπικά από μικρό παιδί μεγάλωσα με τα καναρίνια και τις φωνές τους.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...