Κατάλληλες διαστάσεις κλουβιού για ένα Κοκατίλ

Συζήτηση με θέμα Κατάλληλες διαστάσεις κλουβιού για ένα Κοκατίλ, που ξεκίνησε από Geeorge, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 4 Νοε 2008.

1. Geeorge

Geeorge PB New Member

Καλησπέρα σε ολουσ τους φίλους! Θα ηθελα να ρωτήσω ποίες ειναι οι κατάλληλες διαστάσεις για ένα (1) κοκατίλ. Εννοω να εχει παιχνίδια μέσα και να ειναι ανετο γενικά να ειναι ζωηρό! Υπάρχουν φωτογραφιες να παρω μία ιδέα? Και το κοστος περίπου! Αυτα! Ευχαριστω πολυ!:cool:

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

οσο πιο μεγαλο τοσο το καλητερο!αν θες αυτο που εχω εγω στο αλμουμ μου...εξαρτατε και το τι χωρο εχεις διαθεσιμο εσυ

3. Geeorge

Geeorge PB New Member

Τέλειο το κλουβί και το κοκατιλ! Φίλε Άγγελε οσο ειναι το κλουβί σου ειναι η γκαρσονιέρα που μένω! Όταν τελειωσω με τις σπουδές και γυρίσω επαρχία θα χτιστεί κλουβί οσο η γκαρσονίερα!

4. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ΝΟΜΙΖΩ οτι δεν θα πρεπει να ειναι μικροτερο απο 60μ60υψ40π...αν κανω λαθος ας με διορθοσουν οι πιο εμπειροι

5. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Αφού τα κοκατιλ είναι περίπου 32 εκατοστά, τότε σαφώς το κλουβί θα πρέπει να έχει το διπλάσιο μέγεθος του πουλιού για να πούμε ότι θα είναι άνετα και να μπορεί να πραγματοποιεί διάφορες δραστηριότητές του με άνεση και χωρίς δυσκολίες.;)

Αν πας σε κάποιο pet shop θα βρεις πολλά ωραία κλουβιά για το κοκατιλ σου, θα δεις και με το μάτι ποιο είναι το καλύτερο και ποιο το εξυπηρετεί καλύτερα.:)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...