Καρδερινοκάναρα, μούλοι

Συζήτηση με θέμα Καρδερινοκάναρα, μούλοι, που ξεκίνησε από manos, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 16 Νοε 2007.

1. manos

manos PB New Member

Geia sas paidia, simera apektisa auta ta 2 arsenika karderinokanarina, astamatito tragoudi oli mera. 35 ekasto.

Συνημμένα Αρχεία:

2. muthos

muthos PB New Member

καλοριζικα φιλε μου να σου ζησουν

3. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Όμορφα είναι. Να σου ζήσουν.

Όταν λες 35 έκαστος εννοείς 35€ το ένα?
    Μόνο?:eek:

Που υπάρχουν τέτοιες τιμές για καρδερινοκάναρα?

4. stzark

stzark PB New Member

.

Πανεμορφα ειναι! Φτου! Φτου! Φτου!
    Να τα χαιρεσαι :)

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

.

Να σου ζήσουν Μάνο! :)

Μήπως γνωρίζεις από τι κανάρα προέρχονται;

6. Katerina

Katerina PB Member

.

Μανο,να σου ζησουν!πρωτη φορα βλεπω καρδερινοκαναρα να μοιαζουν τοοοσο με καρδερινα,κι εγω θα ηθελα να μαθω απο τι καναρα προερχονται

7. manos

manos PB New Member

.

geia sas filoi mou,i kanara einai kokkino mosaiko,giauto i maska tous einai kokkini,oso gia tin timi ,toso pane edo.kanoniki karderina kostizi apo 70 eos 100 euro.ta kanaria apo ektrofea kpstizoun apo 8 me 15 euro to kommati.auta ta kanaria ta pira 15 euro to ena ola fetinaria kai ygiestata

Συνημμένα Αρχεία:

8. ΑΝΤΩΝΗΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ PB New Member

.

Ερχομαι στην Ολανδία για ψώνια.

9. City

City PB New Member

.

Γειτονα περίμενε και παμε μαζι

10. City

City PB New Member

Ενα απο τα δικά μου

11. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

.

Και γιατί βρε παιδιά δεν κάνετε την Ελλάδα Ολλανδία; Ελεύθερη οικονομία έχουμε.

12. City

City PB New Member

.

Καμια αντιρησει η Oλλανδια όμως φημίζεται και για πολλα αλλα πραγματα θα μας παρεξηγησουνε :laugh:

13. Katerina

Katerina PB Member

.

Τι να μας πει και η Ολλανδια?εμεις εχουμε τα Ζωνιανα:d

14. stefanos2007

.

Μάνο πότε έρχεσαι Ελλάδα?
    Μήπως να έφερνες κανα 10αρια καναρίνια?:D

15. sennacostas

sennacostas PB New Member

.

Εγω συμφωνω με τον Σταυρο. Οπου υπαρχει ζητηση ανεβαινει η τιμη. Μπορουν λοιπον οι φιλοι εκτροφεις-εμποροι να κανουν την Ελλαδα , Ολλανδια. Ας αρχισουν να πουλανε φτηνα και να μπορουμε ολοι να αποκτησουμε καναρινακια. Κατεβαινοντας η τιμη δεν θα χρειαζεται τα μαγαζια να εισαγουν και ετσι θα αγοραζουν απο Ελληνες εκτροφεις-εμπορους. Ετσι λοιπον θα πουλατε περισσοτερα και ο κοσμος θα αγοραζει πιο ευκολα. Γιατι σιγουρα τα πουλια που εισαγονται στην Ελλαδα δεν ειναι καλυτερα απο τα δικα μας.
    Για σκεφτειτε το.

16. stefanos2007

.

Κάνεις ένα λάθος. Ως ελεύθερος επαγγελματίας και ιδιοκτήτης καταστήματος (όχι με πουλιά να μη παρεξηγηθώ κιόλας) σου λέω ότι όπου υπάρχει ζήτηση πέφτουν οι τιμές ή να το πω και αλλιώς όσο πέφτουν οι τιμές ανεβαίνει η πελατεία και όσο ανεβαίνει η πελατεία πέφτουν οι τιμές (βασικός νόμος της αγοράς). Άρα μήπως δεν υπάρχει αρκετή ζήτηση στο συγκεκριμένο αντικείμενο ή μήπως δεν υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός στον τομέα της πώλησης πουλιών?

17. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

.

Η "ζήτηση" είναι ενα μέγεθος που μόνο του δεν λέει τίποτα,πάει πάντα με
    την "προσφορά".Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ αυτών των δύο καθορίζει τις τιμές στις
    "ελεύθερες αγορές".

18. sennacostas

.

Φιλε Στεφανε εχεις δει κανενα εκτροφεα - εμπορο στην Ελλαδα που οσο του ζητανε πουλια να κατεβαζει τις τιμες?
    Ισα ισα νομιζει πως κατι ειναι και ανεβαζει τις τιμες. Για αυτο και παμε να αγορασουμε απο τα πετ γιατι δεν μας φτανουν τα λεφτα και ετσι δεν παιρνουμε και καλα πουλια και οι εκτροφεις-εμποροι δεν ξερουν τι να τα κανουν. Εγω ξερω εμπορο που πουλαει καναρινια αρσενικα 15 και θυληκα 10 ευρω , αμα πας Σαββατο θα κανεις μιση ωρα να πληρωσεις.

19. stefanos2007

.

Εγώ λέω τι συμβαίνει γενικά στην αγορά.
    Στο συγκεκριμένο τομέα αν τον πιάσουμε βρωμάει από παντού.
    Καταρχήν ποιός εκτροφέας κόβει απόδειξη για ότι πουλάει.
    Όλα μαύρα και πανάκριβα

20. sennacostas

.

Αρα λοιπον φιλε μου δεν μιλαμε για το εμποριο γενικα, μιλαμε για το εμποριο καναρινιων και μαλιστα απο ανθρωπους που ονομαζονται και εκτροφεις.
    Φιλε βρωμαει τοσο πολυ που εχω αρχισει να απογοητευομαι και δυστυχως ξεκινησα με πολλη ορεξη αυτο το χομπυ.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...