Πρόσφατα

Καρδερινες αγριες ή εκτροφης; Διαλέξτε

Thread starter #1
Την επομενη φορα που θα τεθει το ερωτημα καρδερινες (και οχι μονο) αγριες ή εκτροφης ..να ξερετε γιατι ακριβως μιλαμε!

πηγη:Association angaist animal factories

Συνημμένα

epo

PB New Member
.

σοφια το post σου ειναι κατατοπιστικοτατο...
ειναι βαναυσο...το '''σπορ'''!
να βλεπουμε,για να αποφευγουμε τα animal factories,οπως σοφα,σοφια,τα λες!

.

Παιδιά κάνετε λάθος αν ρωτήσετε θα δείτε ότι είναι εκτροφής και απλά τις έβγαλαν βόλτα να πάρουν τον αέρα τους.
Σοφία είσαι κακοπροαίρετος άνθρωπος :D

.

Kαλά έκανες και έβαλες αυτές τις φωτό! Εγώ που δεν γνώριζα, ειλικρινά ανατρίχιασα..

σοφια ειμαι σιγουερος οτι ειναι αγριες και οχι εκτροφης λογο των εργαλειων που χρησιμευουν

Είναι μονόδρομος,δεν υπάρχει διαλέξτε:Μονο εκτροφής και πιστοποιημένες με χαρτιά CITES της ΕΕ για νόμιμη κατοχή γιατί υπάρχουν πολλοί πονηροί που πασάρουν πουλια αγρια πιασμένα για εκτροφής ειδικά σε άτομα που δεν γνωρίζουν περισσότερα..Δυστυχώς οι νομοι υπάρχουν μονο στα χαρτιά!Μονο έτσι θα σταματήσει το εμπόριο αγριων πιασμένων ωδικών πουλιών.
Αναρωτιέμαι όμως πόσοι εδώ μέσα έχουν ιθαγενή πουλια που είναι εκτροφής και πόσοι τα έχουν αγοράσει πιασμένα από άλλους,δηλαδή πόσοι κατέχουν πραγματικά πουλια εκτροφής;:(

Εδώ στο αγρίνιο λίγοι είναι αυτοί που έχουν καρδερίνες εκτροφής.Οι περισσότεροι συνήθως τις πιάνουν από τη φύση. Και τα petshop το ίδιο κάνουν... εγώ προσωπικά έχω 2 πιασμένες.

Top Bottom