Καρδερινες αγριες ή εκτροφης; Διαλέξτε

Συζήτηση με θέμα Καρδερινες αγριες ή εκτροφης; Διαλέξτε, που ξεκίνησε από sophia pj., στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 12 Φεβ 2008.

1. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Την επομενη φορα που θα τεθει το ερωτημα καρδερινες (και οχι μονο) αγριες ή εκτροφης ..να ξερετε γιατι ακριβως μιλαμε!

πηγη:Association angaist animal factories

Συνημμένα Αρχεία:

2. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

.

(συγνωμη για το διπλο ποστ..αλλα ο αριθμος των φωτογραφιων ειναι αρκετος)

πηγη:Association angaist animal factories

Συνημμένα Αρχεία:

3. Katerina

Katerina PB Member

.

Καταλαβα γιατι ψοφαει μεγαλο μερος αγριων με το που πιανονται...:(

4. epo

epo PB New Member

.

σοφια το post σου ειναι κατατοπιστικοτατο...
    ειναι βαναυσο...το '''σπορ'''!
    να βλεπουμε,για να αποφευγουμε τα animal factories,οπως σοφα,σοφια,τα λες!

5. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

.

Παιδιά κάνετε λάθος αν ρωτήσετε θα δείτε ότι είναι εκτροφής και απλά τις έβγαλαν βόλτα να πάρουν τον αέρα τους.
    Σοφία είσαι κακοπροαίρετος άνθρωπος :D

6. kardoula

kardoula PB New Member

.

Kαλά έκανες και έβαλες αυτές τις φωτό! Εγώ που δεν γνώριζα, ειλικρινά ανατρίχιασα..

7. George

George PB New Member

.

Παιδιά αυτή είναι η θλιβερή πραγματικότητα, βλέπε παζάρι Σχιστού κλπ

8. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

.

Μήπως τις έχει για φάγωμα;
    O τρόπος κρεμάσματος αυτό μου λέει.

9. papitsoulo

papitsoulo PB New Member

σοφια ειμαι σιγουερος οτι ειναι αγριες και οχι εκτροφης λογο των εργαλειων που χρησιμευουν

10. Perdix-perdix

Perdix-perdix PB New Member

Είναι μονόδρομος,δεν υπάρχει διαλέξτε:Μονο εκτροφής και πιστοποιημένες με χαρτιά CITES της ΕΕ για νόμιμη κατοχή γιατί υπάρχουν πολλοί πονηροί που πασάρουν πουλια αγρια πιασμένα για εκτροφής ειδικά σε άτομα που δεν γνωρίζουν περισσότερα..Δυστυχώς οι νομοι υπάρχουν μονο στα χαρτιά!Μονο έτσι θα σταματήσει το εμπόριο αγριων πιασμένων ωδικών πουλιών.
    Αναρωτιέμαι όμως πόσοι εδώ μέσα έχουν ιθαγενή πουλια που είναι εκτροφής και πόσοι τα έχουν αγοράσει πιασμένα από άλλους,δηλαδή πόσοι κατέχουν πραγματικά πουλια εκτροφής;:(

11. ο μικρός

ο μικρός PB New Member

Εδώ στο αγρίνιο λίγοι είναι αυτοί που έχουν καρδερίνες εκτροφής.Οι περισσότεροι συνήθως τις πιάνουν από τη φύση. Και τα petshop το ίδιο κάνουν... εγώ προσωπικά έχω 2 πιασμένες.

12. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Στο PetBirds δεν λειτουργούν forum ιθαγένεια πουλια, για αυτό τα θέματα που αφορούν αυτά τα πουλια είναι εκτος θέματος.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...