Καρδερινα με λευκα μουστακια

Συζήτηση με θέμα Καρδερινα με λευκα μουστακια, που ξεκίνησε από Διονυσης, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 24 Ιαν 2009.

1. Διονυσης

Διονυσης PB New Member

καλημερα σε ολους!
    καρδερινα εξαρα μεγαλοσωμη, με ζωντανα εντονα χρωματα, με μαυρο πλαταρι, μασκα που ξεπερναει κατα πολυ το ματι, σταυρο ολομαυρο, κιτρινο φτερακι κατω απο τη φτερουγα, που χαλαει τον κοσμο και ομως τα μουστακια πανω απο το ραμφος ολολευκα!
    παραδοξο;

2. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Βάλε φωτό .!

3. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Fotografia boroume na exoume ???

Pistebo einai "Melanismo". Problima se diafora perioxes tou soma na kratane ta ftera Melanin.

Sorry Maki, tin idia ora grafame.

4. Διονυσης

Διονυσης PB New Member

θα προσπαθησω να βγαλω φωτογραφια και ελπιζω να με βοηθησει καποιος σχετικα με την προσθηκη της στο φορουμ. ευχαριστω θερμα!

5. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

6. vaggelis53

vaggelis53 Banned

Σημερα ψαχνοντας για μια ζευγαρωστρα για καναρινια,σε pet sop ειδα ακριβως το ιδιο πραγμα!Καρδερινα μικροσωμη,αρχεγονη,μαλλον balkanika
    με ασπρα μουστακια!Μου προξενησε την περιεργεια και την προσεξα.Ρωτησα αλλα ηταν η πωλητρια και δεν γνωριζε να μου πει τιποτα.
    Σταυρος καταμαυρος,μασκα πορφυρη,πανεμορφο πουλακι.Και τα ασπρα μουστακια εκαναν να την προσεξεις!

7. Αλεξης Κ.

Αλεξης Κ. PB New Member

Την τιμη την προσεξες να μας την πεις; :)

8. vaggelis53

vaggelis53 Banned

Οχι φιλε γιατι δεν ηταν στα ενδιαφεροντα της στιγμης για μενα.Την αλλη εβδομαδα θα παω ξανα,να δω τον ιδιοκτητη για την ζευγαρωστρα,και θα σας
    εχω την τιμη και λεπτομεριες απ"αυτον για το τι συμβαινει!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...