Καρδερινα με καναρα μαζι απο Φεβρουαριο, να βγαλω το χωρισμα;

Συζήτηση με θέμα Καρδερινα με καναρα μαζι απο Φεβρουαριο, να βγαλω το χωρισμα;, που ξεκίνησε από marinis, στο Forum 'Αναπαραγωγή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 4 Μαρ 2014.

1. marinis

marinis PB New Member

εχω βαλει απο τον φεβρουαριο καρδερινα κ καναρα μαζι για ζευγαρι με χωρισμα κ εχω κανει μεχρι στιγμησ προετημασια μονο στιν καρδερινα που κελαειδαει συνεχεια μεσα στο κλουβι με χωρισμα να τα αφησω μαζι η ειναι νωρισ ακομα κ να μην τα βιαστω???θερμοκρασια σχεδον εικοση ολη μερα σε κλειστω χωρο!

2. Ian32

Ian32 PB New Member

Νομιζω εχουμε μιλησει πολλες φορες για αυτο..Αν η καρδερινα σου δεν εχει πυρωσει θα εχεις ασπορα.. για τι καρδερινα μιλαμε εκτροφης ή πιασμενη?

3. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Αν δεν αρχίσει η κανάρα να φτιάχνει φωλιά ....χώρισμα δεν βγαίνει.

Και όταν ξεκινήσει την φωλιά...και δεις το πρώτο αυγό τότε ξαναβάζεις το χώρισμα

4. marinis

marinis PB New Member

Την καναρα να τιν ξεκινησω αυγο για το πυρομα????η καρδερινα ακομα δεν εχουν ασπριση ποδια μυτη αλλα κελαειδαει αρκετα τισ δινω πολυ καιρο αυγο κ καλη τροφη κ χωρηγς κ το aidonine!

Edit by PAIANAS
    *Παιδιά διαβάστε τους κανόνες και προσέχετε τι γράφετε !

5. marinis

marinis PB New Member

εχω ειδη καναρινια ζευγαρι κ περιμενω να σκασουν κ τα αυγα τιν παρασκευη απο θεμα θερμοκρασιασ ειμαι ενταξει αν αρχιω διαδικασια για το πυρομα τισ καναρασ που εχω με τιην καρδερινα δεν θα αργησει να φτιαξει κ φωλια απλα για την καρδερινα μηπως ειναι νωρισ αφτο θελω να μαθω ????δεν παιζει ρολο κ το ασπρισμα μυτησ κ ποδιων???

6. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Είναι νωρίς για την καρδερίνα, αλλά με τις αυξομειώσεις του καιρού τίποτα δεν αποκλείεται.
    Το άσπρισμα μύτης είναι ένδειξη πυρώματος αλλά ούτε ασφαλές είναι, ούτε σίγουρο.

7. Ian32

Ian32 PB New Member

Aν ρωταγες τι θα εκανα εγω αν θα ηθελα καρδερινοκαναρα θα εβαζα την καναρα την πρωτη της γεννα με καναρινι και την δευτερη με καρδερινα που θα χε πυρωσει κιολας.

8. adreas

adreas PB New Member

Μοιραστείτε

Φόρτωση...