Κανει να αφηνω εξω τα καναρινια οταν βρεχει;

Συζήτηση με θέμα Κανει να αφηνω εξω τα καναρινια οταν βρεχει;, που ξεκίνησε από giannakis, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 17 Μαρ 2009.

1. giannakis

giannakis PB New Member

οταν βρεχει κανει να αφηνω εξω τα καναριια?

2. dikatgreece

dikatgreece PB New Member

Η απάντηση εξαρτάται από τις συνθήκες διαβίωσης. Αν μιλάμε για περιβάλλον που δεν βρέχονται, είναι απάνεμο δεν βλέπω το λόγο να μην είναι έξω. Εκτός αν λόγω αυξημένης υγρασίας φοβάσαι την πιθανή ανάπτυξη βακτηριδίων σε κλουβί που είναι γεμάτο κουτσουλιά.

3. cvrak

cvrak PB New Member

Συμφωνα κι εγω με τον dikatgreece.
    Αμα δεν βρεχονται ειναι οκ. Κι εγω εξω τα εχω, ολο το χειμωνα

Χρηστος

4. stavros10

stavros10 PB New Member

δλδ αυτο που βγηκε ειναι οτι μονο αν φυσαει και αν βρεχονται δν τα αφηνουμαι εξω ετσι?γτ οταν φυσαει αυτες τις μερες εγω δισταζω να το βγαλο στο μπαλκονι

5. takiskl

takiskl PB New Member

Το χειροτερο απο ολα ειναι να πηγαινεις μεσα-εξω συνεχως τα πουλια.
    Αυτο κανει πολυ μεγαλυτερη ζημια και απο την βροχη και απο τον αερα.
    Καλυτερα αποφασισε ποια θα ειναι η μονιμη θεση τους και διαμορφωσε καταλληλα τον επιλεγμενο χωρο.

6. cvrak

cvrak PB New Member

Ή μέσα-μέσα, ή έξω-έξω.
    Φέτος μέχρι τωρα, δεν τα εβαλα καθολου μεσα. Πέρυσι, μονο 2 μερες στο κλιμακοστάσιο, όταν εριξε πολυ χιονι.

χρήστος

7. sotirakis

sotirakis PB New Member

Περιμένω απο μέρα σε μέρα μια γέννα της κανάρας μου. Μετα από πόσο καιρό μπορώ να τα βγάλω έξω;

8. sotirakis

sotirakis PB New Member

Εννοείται κάπου να μην βρέχονται ...όσο για τα ρεύματα αέρα ,τί να κάνω για να τα προστατέψω εκτός της κατεβασμένης τέντας μου. Και βρε παιδιά με τον ήλιο γενικά κάνει να τα βλέπει ο ήλιος;

9. jody

jody PB New Member

πρεπει να προσεχεις τα πουλια με τις αποτομες αλλαγες θερμοκρασιας. τα καναρινια ειναι πολυ ευαισθητα σ'αυτο. για'αυτο εγραψαν πιο πανω, η μεσα η εξω, για να μπορουν να συνηθιζουν τη θερμοκρασια περιβαλοντος. τωρα αν τα χεις μεσα στο σπιτι και βλεπεις πως εξω εχει καλη μερα,γιατι να μην τα βγαλεις (αυτο εσυ πρεπει να το κρινεις). προσεχε τα ρευματα,μην αφηνεις ποτε κλουβι σε σημειο που πιανει ρευμα. ο ηλιος τα κανει καλο,με μετρο ομως,μην τα χεις εκτεθημενα ολη τη μερα (ειδικα το καλοκαιρι).

Μοιραστείτε

Φόρτωση...