Κανει η πλαστικη φωλια για να γεννησουν τα παπαγαλακια;

Συζήτηση με θέμα Κανει η πλαστικη φωλια για να γεννησουν τα παπαγαλακια;, που ξεκίνησε από Ηλιας παραδεισια, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 1 Απρ 2016.

brabeheart
Best Answer brabeheart, 8 Απρ 2016
ξυλινες ορθογωνιες με διατασεις οχι μικροτερες απο 25 εκ. x 15 εκ. x 15 εκ. (μηκος x πλατος x ύψος) επειδη τα μπατζι ζουνε στην Αυστραλια και εκει... Ολόκληρο το Post
  1. Αλλα τα παπαγαλακια μου εχουν πλαστικη φωλια κανει για να γεννησουν?

2. Best Answer:
    Post #317073 by brabeheart, 8 Απρ 2016
  3. misalouris

misalouris PB Supporter Article Writer

Κάποια φωτογραφία έχεις? ..... Γιατί με το πλαστική δεν προσδιορίζεται και το σχήμα της.

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Και τι παπαγαλάκια έχεις να μας πεις.

5. Εχω μπατζι και ειναι περιπου 1χρονων η φωλια ειναι αυτη η πλαστικη για παραδεισια αλλα γραφει για παπαγαλακια και εχει μια τρυπα πρωστα.

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πρέπει να την δούμε, αλλά αυτή που έχω στο μυαλό μου ως πλαστική για παραδείσια δεν κάνει για μπάτζι, είναι μικρή. Πάρε μία ξύλινη κατάλληλη.

7. Ψήφοι: 1
    ξυλινες ορθογωνιες με διατασεις οχι μικροτερες απο 25 εκ. x 15 εκ. x 15 εκ. (μηκος x πλατος x ύψος)
    επειδη τα μπατζι ζουνε στην Αυστραλια και εκει κανουν τις φωλιες τους σε τρυπες ή ανοιγματα απο δεντρα ,κυριως ευκαλυπτους, θα προτιμησουν την ξυλινη φωλια. στην μια πλευρα εχει λακουβιτσα ωστε να μην φευγουν τα αυγα και να μενουν συγκεντρωμενα για να μπορει η θυληκια να τα κλωσσαει πιο ευκολα.
    οταν την βαλεις μην σου φανει παραξενο ή περιεργο αν η θυληκια δεν μπει αμεσως μεσα.
    πρωτα θα την εξερευνησει , θα μπει με επιφυλακτηκοτητα μεσα και οταν μπει θα την φερει στα δικα της "μετρα". θα τσιμπαει θα ξυνει θα ροκανιζει.

brabeheart, 8 Απρ 2016
    Best Answer

Μοιραστείτε

Φόρτωση...