Καναρινι φουσκωνει το πτερωμα και μετα ξανα μια χαρα

Συζήτηση με θέμα Καναρινι φουσκωνει το πτερωμα και μετα ξανα μια χαρα, που ξεκίνησε από Τζουάν, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 14 Απρ 2014.

1. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

Καλημερα!ειδα πριν λιγο τον αρσενικο μου να φουσκωνει το πτερωμα,να ξυνεται κ μετα ξανα μια χαρα!Γενικα απο ορεξη ειναι μια χαρα,μηλο κ αυγο τσακιζει καθημερινα,σποροι εννοειται,μου εκανε εντυπωση ομως που φουσκωσε.Να ηταν επειδη εκεινη την ωρα ξυπνησε?Ή λετε να εχει κατι?

2. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Όταν ξύνονται πάντα (από όσο ξέρω από τα δικά μου) φουσκώνουν. Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα.;)

3. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

σ'ευχαριστω για την απαντηση!εχω ενα αγχος για τα πουλακια μου!απο τοτε ολη την ωρα καμαρωτος ειναι στο κλαδι και τρωει-πινει-τιτιβιζει!

4. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Να τον χαίρεσαι!;)

5. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

σ'ευχαριστω!κι εσυ να χαιρεσαι τα δικα σου!
    να σε ρωτησω το πουλακι που εχεις στο αβαταρ ειναι δικο σου?τι ειναι?το ειδε ο γιος μου κ τρελαθηκε!του παοκ λεει ειναι!

6. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Από μόνο του αυτό που περιγράφεις δεν είναι σύμπτωμα ασθένειας. Καλλωπίζεται απλώς.

7. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

τι καλο αγορι εχω! :)

8. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Το πουλάκι που έχω στο avatar είναι χελιδόνι και αν μπορούσα να το έχω σε κλουβί θα ήταν πολύ ωραία αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.:(

9. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

πλακα κανεις!κ δεν εχει ολο το κεφαλακι μαυρο?τοσο λαθος θυμαμαι οτι μονο η κοιλιτσα τους ειναι ασπρη?ειναι κ το κεφαλακι?

10. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Μάλλον είναι άλλη ράτσα χελιδόνι υπάρχουν πολλά.;)

11. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

ε μα ειπα κι εγω!απεναντι απο την κουζινα μου εχει 2 φωλιες στη σκεπη κ ολη μερα χελιδονια βλεπω!

12. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Πρέπει να είναι πολύ ωραίο θέαμα!:rolleyes:

13. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

ειναι τα ατιμα! κι εκεινα τα μικρα πειναλακια μονιμα με το στομα ανοιχτο! :)

14. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Μείνετε στο θέμα παιδιά.

15. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

καλημερα!το επαναφερω κ δε με πειραζει αν με πειτε τρελη!υπαρχει περιπτωση να φουσκωνει αν κρυωνει?τωρα το πρωι μετα τα ξυσιματα που εκανε μολις ξυπνησε ηταν μια χαρα,σηκωθηκε η θηλυκια κ εκανε να παει στη φωλια αυτος κ ξαναφουσκωσε μπροστα στη φωλια για να κατσει,ξανασηκωθηκε κ ηταν μια χαρα κ καποια στιγμη που ανοιξα την μπαλκονοπορτα (ειναι λιγο δροσερη η μερα ) μου ξαναφουσκωσε!κατα τα αλλα ομως πινει-τρωει-τιτιβιζει μια χαρα!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...