Καναρινι φουσκωμένο στον πάτο του κλουβιού

Συζήτηση με θέμα Καναρινι φουσκωμένο στον πάτο του κλουβιού, που ξεκίνησε από Akisbet, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 19 Ιουν 2015.

1. Akisbet

Akisbet PB New Member

Καλησπέρα παιδιά , έλειψα για δυο μερες κ πριν λιγο που γυρισα ειδα ενα απο φετινά μικρά μου , φουσκωμένο στον πάτο του κλουβιού με καρινα κ μαύρες κουτσουλιές , του έδωσα ζαχαρονερο αλλα κάθε λεπτό ειναι κ χειρότερα.

rsz_img_0597.jpg rsz_img_0598.jpg rsz_img_0599.jpg

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Νομίζω πως τα μαύρα περιττώματα πως παρουσιάζονται όταν υπάρχει εσωτερικό αιμορραγικό πρόβλημα. Θα σε συμβούλευα άμεσα να το δει ειδικός.... φοβάμαι για κοκκίδια...

3. Akisbet

Akisbet PB New Member

Δεν άντεξε κ γιαννη πριν 20 λεπτά πέθανε , ευχαριστω πολυ πάντως , ηταν μαζί με αλλα δυο αδερφάκια του σε μια κλούβα πτήσης κ προχθές που τα φρόντισα δεν έδειξε κατι , χθες τους άλλαξε νερο η γυναίκα μου κ δεν κατάλαβε κατι εγω γυρισα απο το χωριό σημερα το απόγευμα κ αυτο μέσα σε λίγες ώρες πέθανε . Να ανησυχώ για τα υπόλοιπα ; Τους έκανα έναν έλεγχο κ η κοιλιτσα τους κ το στήθος ηταν εντάξει

4. Maria01

Maria01 PB New Member

Αν αυτό που αναφέρθηκε ειναι κολλητικο απολυμανε το κλουβακι και άλλαξε τα σκεύη σύντομα να μην κολλησουν τα αλλά πουλακια! :(

5. brand13

brand13 PB Member

Και ιδιαίτερα αν μιλάμε για κοκκίδια που κολλάνε από τις κουτσουλιές.

6. Maria01

Maria01 PB New Member

Οπότε ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ... κρίμα για το πουλακι αλλά μην τα παρατας έχει τα αλλά να φριντισεις... ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ

7. Akisbet

Akisbet PB New Member

Αυτο έκανα , τα απολύμανα όλα , αλλα ηταν μαζί όλες αυτές τις μερες

8. Maria01

Maria01 PB New Member

κατσε επειδη δεν καταλαβα ειναι μωρακια ; αν ναι ..αν τρωνε και ειναι δραστηρια δεν εχουν κατι ! εκανες ο,τι καλυτερο μπορουσες και η απολυμανση ηταν το σημαντικοτερο ! θα δουμε πως θα παει και να μας κρατας ενημερους :)

9. Akisbet

Akisbet PB New Member

Δεν ειναι μωρά, ειναι 2 μηνών απλά τα είχα μαζί κ τα τρια σε μια μεγάλη κλούβα

10. Maria01

Maria01 PB New Member

εε και 2 μηνων μωρακια ειναι .. ενταξει δεν εμεινε τιποτα αλλο να κανεις.. θα δουμε την προοδο τους αλλα αν τρωνε και ειναι ζωηρα ειναι καλα

11. alicedros

alicedros PB Supporter

Λυπάμαι για το μικράκι.. :( Παρατήρηση πολύ στενή και πιο συχνό έλεγχο της κοιλιάς των υπολοίπων. Με καθαριότητα και σωστή διατροφή να μη φοβάσαι τίποτα! ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...