Καναρινι με πιασμενη φωνη

Συζήτηση με θέμα Καναρινι με πιασμενη φωνη, που ξεκίνησε από Theodorap, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 3 Ιουλ 2016.

1. Theodorap

Theodorap PB New Member

Έχω ένα καναρινάκι που από χθες έχει πιαστεί η φωνή του και όταν φωναζει ακούγεται κάπως δεν μπορώ να εξηγήσω πως αλλά πιασμένη τι μπορεί να έχει ?
    :oops::(

2. Deukalion

Deukalion Daily Active Member

Θεοδώρα για δές αυτό το video,έτσι κάνει; https://www.youtube.com/watch?v=HfPa5WlozMwideo

ΥΓ:το video είναι δικό μου :p:p:p και αν ακούσεις το αντίθετο,δε με ξέρεις...χαχαχα

3. Theodorap

Theodorap PB New Member

Όχι δεν κάνει έτσι ευτυχώς είναι πιο καλή η φωνή του,Φωνάζει απλά είναι βραχνή και δεν μπορεί να κελαηδησει έτσι! Αλλά είναι πολύ ζωηρος.

4. Deukalion

Deukalion Daily Active Member

Ωραία,θα μας πείς και αν το έχεις μέσα/έξω με a/c ή ρεύματα αέρα και αν το μετακινείς.Χάνει πούπουλα;
    Αργότερα θα σου απαντήσουν και αυτοί που έχουν το θάρρος της γνώμης τους σε αυτό το θέμα,γιατί εγώ δεν..
    Περαστικά!

5. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Από διάθεση πως είναι?
    Δείχνει νωχελικό ή με όρεξη?
    Τρώει κανονικά ή κοιμάται για πολλές ώρες?

6. Theodorap

Theodorap PB New Member

Έξω είναι και δεν το μετακινώ επίσης δεν έχει χάσει πούπουλα φαίνεται μια χαρά

Έχει πολύ όρεξη γενικά και συνέχεια χοροπηδάει μέσα στο κλουβί και απο φαγητό τρώει κανονικά όπως και πριν ούτε πολύ ούτε λίγο :) Βέβαια αυτό με την φωνή του με ανησυχεί πολύ γιατί το βλέπω να θέλει να "μιλήσει" με τα άλλα καναρίνια και να μην μπορεί εύκολα :(

7. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δώσε λίγες μέρες χρόνο να συνέλθει...
    Το αναπνευστικό σύστημα στα καναρίνια είναι πολύ ευαίσθητο και εύκολα δέχεται κάθε είδους επιθέσεις και προβλήματα.
    Αν συνεχιστεί το πρόβλημα και μετά από 3-4 μέρες ή αλλάξει η διάθεση του πουλιού νωρίτερα μας ενημερώνεις για να σχεδιαστεί εκ νέου η κατάσταση και οι αντιδράσεις.

8. Theodorap

Theodorap PB New Member

Εντάξει ευχαριστώ πολύ :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...