Καναρινι με μαυρη γραμμη στην κοιλια

Συζήτηση με θέμα Καναρινι με μαυρη γραμμη στην κοιλια, που ξεκίνησε από NIK.GKIOU, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 7 Μαρ 2015.

1. NIK.GKIOU

NIK.GKIOU PB New Member

Καλησπερα .. εχω ενα κανρινι το οποιο ειναι του 14 το εχω εξω ολο αυτο τον καιρο σκεπασμενο σε μια κατασκευη μου ... εδω και μια εβδομαδα με τραβηξε την προσοχη ιδιαιτερα γιατι ενω κελαιδουσε ασταματητα σταματησε ετσι σημερα το κοιταξα απο κατω και ειδα μια μαυρη γραμμη στην κοιλια του. Τρωει κανονικα και κινητε κανονικα χωρις να ειναι νοχελικο

Συνημμένα Αρχεία:

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Καθαρή φωτογραφία Νίκο. Και τις κουτσουλιές του.

3. NIK.GKIOU

NIK.GKIOU PB New Member

Δεν μπορω ποιο καθαρη φωτογραφια γιατι εχω υψηλη αναλυση καμερας και δεν μπορω να την ανεβασω

Συνημμένα Αρχεία:

4. Stavros

Η κουτσουλιά είναι καλή. Τη φωτογραφία της κοιλιάς αν δεν μπορείς να την ανεβάσεις στείλε την στο e-mail του PetBirds.

5. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Νομιζω φαινεται καθαρα η γραμμη που κατεβαινει προς τα κατω..
    Σαν δικη μας φλεβα μοιαζει. Τωρα το τι μπορει να ειναι δεν εχω ιδεα :eek:

6. NIK.GKIOU

NIK.GKIOU PB New Member

εδω καπως καλυτερα ?

e7jj2c-001.jpg

7. Stavros

Δεν είχα δει τις φωτογραφίες στο πρώτο μήνυμα, συγνώμη. Από ό,τι φαίνεται και μπορώ να καταλάβω, μοιάζει με φλέβα. Είχες ελέγξει παλιότερα καμιά φορά την κοιλιά του; Υπήρχε παλιότερα ή τώρα εμφανίστηκε;

8. NIK.GKIOU

NIK.GKIOU PB New Member

Δεν υπηρχε παλιοτερα σιγουρα απο οσο θυμαμαι αλλα αν ειναι φλεβα ποιος ο λογος που πεταχηκε ετσι ? :/

9. Stavros

Δεν έχω ιδέα. Είναι δύσκολο ακόμη και να υποθέσεις, φαίνεται πολύ μικρό κομμάτι της κοιλιάς.

10. NIK.GKIOU

NIK.GKIOU PB New Member

θα περιμενω τοτε να δω πως θα παει .. μακαρι να το προλαβω οτι και αν ειναι και ναμην ταλαιπωρηθει ... ευχαριστω πολυ :)

11. sdc

sdc PB Member

Μάλλον κοκκίδια έχει, ίσως το πούλι είναι αδύνατο, βγάλε μια φωτο μόνο όλη την κοιλιά και μια το στέρνο.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...